Minecraft'ı tahtından eden oyun PUBG oldu

Minecraft'ı tahtından eden oyun PUBG oldu

Furkan Güler
Furkan Güler 9.01.2018 - 14:15
Kral değişti.

Geride bıraktığımız senelerde Minecraft'ın sahibi olduğu en çok satan PC oyunu ünvanı artık Playerunknown's Battlegrounds'a ait durumda. PUBG Corp.'un Battle Royale oyunu böylelikle uzun yıllarca zor kırılacak bir rekorun altına daha imzasını atmış durumda. Steamspy'ın verilerine göre Playerunknown's Battlegrounds, bugün itibari ile 27.8 milyon satış rakamını geride bıraktı. Minecraft'ın satış rakamı ise 27.6 milyon civarında seyrediyor. Yani şu anda iki oyunun tatlı bir rekabet içerisinde olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Minecraft'ın sonradan Playerunknown's Battlegrounds'u geçme ihtimali olsa da, PUBG'yi için Minecraft'ı geçen ilk oyun olarak tanımlayabiliriz.

Minecraft, PUBG'nin karşısında kaybetti

1.0 güncellemesi ile birlikte tam sürüme geçen oyun, güncellemeden sonra oyuncu sayısını oldukça yükseltti. Aktif olarak 3 milyon kişinin oynadığı oyunun yeni gelen çöl haritası Miramar, oldukça seviliyor. Erangel haritasından farklı olarak oyuncuları daha değişik stratejilere iten Miramar, kısman Erangel'den daha küçük olsa da geniş arazileri yüzünden oyunculara daha zorlu şartlar sunuyor.

Sona geldiğimizde ilk olarak Diablo'nun, sonra Sims'in, sonrasında ise Minecraft'ın elinde bulundurduğu en çok satan PC oyunu ünvanı bu kes Playerunknown's Battlegrounds'a geçti. Bakalım ilerleyen yıllarda bu ünvan hangi oyuna

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 25.01.2021 11:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.01.2018 14:51
mk puanı 71 olan oyun :)
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×