1/7

Mirror's Edge

Yusuf Tansu Büyüktalaş
Yusuf Tansu Büyüktalaş 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Kilitli kapı kalmasın, hepsi açılsın!
Büyük bir bölümünü hoplayıp, zıplayarak ve etrafta koşuşturarak geçirdiğimiz oyun olan Mirror’s Edge’in tam çözümünü hazırladık.

PROLOGUE

Oyuna başladığınız ilk dakikalarda karşınıza hiç düşman çıkmıyor fakat bu durum ilerleyen anlarda değişecek. Önce almanız gereken çantayı bulmalısınız. Eğer Hard zorluk seviyesinde oynamıyorsanız, gitmeniz gereken yerler size kırmızıyla gösterilecek. Karşınızda duran halattan kayarak karşı tarafa geçin ve koşmaya devam edin.

Bir sonraki platforma geçtiğinizde karşı tarafa ulaşabilmeniz için önünüzdeki kırmızı ile gösterilmiş borudan yürümeniz gerekecek. Faith’i boru üzerinde dengede tutmanız gerekiyor. Bunu sağlamanız ise çok basit. Sağ-Sol yön tuşları ile karakterinizi dengede tutun ve bir sonraki platforma ulaşın.

Karşı tarafa geçtiğinizde aşağıya atlayın ve sol taraftaki açıklıktan devam edin. Şimdi ilerleyebilmek için “duvar yürüyüşü-wall ride” yapmanız gerekecek. Sarı renkli duvardan yürüyerek karşı platforma ulaşmanız lazım. Faith ile bulunduğunuz çatının bittiği noktaya kadar hızla koşun ve duvara doğru space tuşuna basılı tutarak duvar yürüyüşü yapın. Eğer çok erken basarsanız aşağıya düşebilirsiniz. Oyunda, doğru zamanda tuşları kullanmak çok önemli.

Karşı tarafa ulaştığınızda, yolun sonunda, bir sonraki binada yan yana yine kırmızı renkte belirtilmiş iki tane boru göreceksiniz. Burası oyundaki ilk zorlu kısım. Genelde ilk denemelerde tutturmak biraz zor oluyor. Karakterinizi yeterli mesafede geriye çekin ve koşmaya başlayın. Burada zamanlama çok önemli. Platformun en son noktasına kadar koşun fakat geç kalmayın. Eğer geç kalırsanız aşağıya düşebilirsiniz. Bulunduğunuz çatının son kısmına geldiğinizde zıplama tuşuna basın ve sağ taraftaki boruya doğru zıplayın. Son anda tutunacaksınız. Sonuna kadar tırmanın ve sol tarafınızdakine atlayın. Platforma tırmanın ve kırmızı renkle işaretlenmiş kapıdan içeri girerek bölümün bir sonraki aşamasına geçiş yapın.

Şimdi kırmızı merdivenlerden son hız yukarı doğru çıkın. Bu aşamada sürekli yukarı doğru gideceksiniz. En son çatıya ulaşacaksınız.

Yolda karşınıza ilk “Runer Bag”lerden bir tanesi çıkacak. Bunu almanız polisleri peşinize takmanıza neden olacak. Çantayı aldınız ve koşmaya devam ettiniz. Çatı katına ulaştınız. Burada gideceğiniz yol yine belli. Kırmızı sütundan karşı tarafa atladınız. Karşı platforma ulaşmanız gerek (Peşinizden gelen polislere aldırış etmeyin). Duvar yürüyüşü yaparak karşı platforma geçiş yapın. Şimdi de peşinize bir adet helikopter takılacak. Helikopter havadan size ateş açmaya başladığı zaman zikzak çizerek koşun. Şimdi bulunduğunuz platformdan sağ tarafa dönün ve kuvvetli bir zıplayışla karşı tarafa ulaşın. Bulunduğunuz tarafta yangın merdivenleri var. Bu merdivenlerden yukarı çıkın. Helikopterin karşınızda durduğunu göreceksiniz. Hem arkanızdan gelen polisler tarafından hem de önünüzde duran helikopter tarafından kıstırıldınız. Şimdi gerilerek koşun ve atlayın. Helikopterin ayağına tutunduğunuzda araya sinematik girecek.

CHAPTER 1

Kardeşinizin bir cinayetle ilgili olduğunu telsizden öğrendiğiniz anda hemen olay yerine gitmeniz gerekiyor. Kendinizi yine bir çatı katında buluyorsunuz. Sol Alt tuşuna basarak nereye ulaşmanız gerektiğini görün. Şimdi devam etmeniz gerek fakat karşınızda duran teller elektrikli olduğu için hemen yanınızda bulunan havalandırmalara tırmanın ve gerilerek üzerinden atlayın. Tellerin diğer tarafına geçtiğinizde yanınızda duran cam binanın balkonuna atlamanız gerekecek. Dikkatli baktığınızda sonunda kırmızı bir kapı bulunan balkonu göreceksiniz. Şimdi o balkona atlayın ve kırmızı kapıdan içeri girin. Asansörü bulmanız gerekecek. Biraz dolaştıktan sonra(gitmeniz gereken tek yön var) asansöre ulaşacaksınız.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×