1/2

Mistmare

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Yıl 1996 ve dünya tamamen farklı, hiçbir endüstriyel hareket yok, ne bir araba ne bir cep telefonu.

“Yıl 1996 ve dünya tamamen farklı, hiçbir endüstriyel hareket yok, ne bir araba ne bir cep telefonu. Sadece zayıf insanlar, onlar ki adada biribirleri ile savaş içindeler. Dünya tamamen bir kargaşa içinde ve büyük bir bölümü yoğun bir büyü ile örtülmüş ki merkez Avrupa’ya geçişler yasaklanmış. Isador’a katılın ve dünyayı araştırın, kendini kilisenin celladı zanneden o adamı arayın. Roma, Avignon, Paris ve diğer bölgelerden geçerek, tek bir amacınız olan o adamı bulup durmaya çalışmak, bulun ve durdurun”

BÜYÜLER-HASTALIKLAR

Yine yeni bir RPG, Gothic’in benzeri, tek fark zamanın bizim zamanımız olması. Oyun, Mistmare Europe’da geçiyor, gökyüzü büyü sisi ile kaplanmış, Roma kilisesinin kullandığı büyülü güçler ve kontrol etmeye yarayan “Kontrol Yüzüğü” ile hemen 14.yy’ın başında hastalıklar baş göstermeye başlar. Sis, merkez Avrupayı örtmüş, oraya geçenlerin hiçbiri bir daha görülmemiştir. Avrupa, Kuzey ve Güney olarak ikiye bölünür, bu iki bölge arasında 600 yıldır hiçbir iletişim sağlanmamıştır. Sis nerdeyse Atlantik denizine kadar ulaşmıştır. Kutsal Roma İmparatorluğu ise tamamen bu sisten izole edilmiş bir durumda idi.

Oyunun ana kahramanı Isador. Isador’un yanıda değişik karekterler de seçmemiz mümkün, sorcerer ve warrior vs. Vampire: The Masquerade’da ki Cfistoph’u andıran bir oynama şekli mevcut. Yani oyunu 3. kişi kamerasından görüyoruz. Yanımıza hiçbir yardımcı alamıyacağız, yalnız başımıza herşeyi çözmek zorundayız. Ama Isador’un sahip olduğu kristal ile birkaç yaratık yakalayıp daha sonra onları serbest bırakabileceğiz, eh hafiften bir gruplaşma var. Yaratıkların kontrolü hafif RTS’yi andırıyor, yani saldıracağı hedefe tıklayıp saldırmalarını sağlayacağız.

Oyun, Yunanistan ve İspanya da başlıycak, (hani Türkiye? Bekleyin yakında göreceksiniz). Bu başlangıç hafif bir eğitim gibi geçecek, daha sonra oyunun esas başlangıcı olan Roma’da başlayacağız. Oyun tamamen 3d olacak. Oyunun RPG olması yanında Advunture özelliğini de içinde barındırıyor. Bazı zamanlarda tıpkı bir adventure oyunu gibi birşeyi halletmek için araştırmalar yapmak zorunda kalacağız. Ayrıca oyunda bir de zaman özelliği var, yani bazı bölümleri tamamlamak için belirli zaman dilimi içinde gerekeni yapıp bölümü bitirmeniz gerekiyor, beyin zarcıklarınız işlemek zorunda. Bütün bölümler böyle değill tabii, bazı bölümlerde rahat bir şekilde hareket edip sona gideceksiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×