1/4

Modern Warfare 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Modern savaş sanatı yeniden belirleniyor!
İçerik No İçerik
1 Ön Bakış
2 Röportaj

İkinci Dünya Savaşı konulu yapımlar arasında çok özel bir yeni bulunan Call of Duty serisi, dördüncü oyunuyla birlikte modern arenaya ayak basmış ve büyük bir ilgiyle karşılaşmıştı. Dünyayı tehdit eden Rus terörizmini ve Orta Doğu’daki karışıklığı konu edinen Call of Duty 4: Modern Warfare, neredeyse tüm otoriteler tarafından “Yılın oyunu” unvanıyla taçlandırıldı. İlk yapımın piyasaya çıkışından kısa bir süre sonra yeni oyunun geliştirilmesine başlayan Infinity Ward, Modern Warfare 2 (MW2) ile heyecanlı operasyonları geri getiriyor.

Sovyetler uslu durmuyor

Yeni oyunumuzun ismi, Modern Warfare 2. Artık Infinity Ward’ın geliştirdiği yapımlarda “Call of Duty” ibaresinin yer alması düşünülmüyor. Konuya gelirsek, ilk Modern Warfare’da yaşanan olayların ardından birkaç yıl geçmiştir. Imran Zakhaev’in öldürülmesinin sonrasında bazı gelişmeler yaşanır. Vladimir Makarov isimli bir Rus, hem intikam almak, hem de yarım kalan nükleer faaliyetleri tamamlamak için harekete geçer. Bunun büyük bir tehlike unsuru olduğunu fark eden güvenlik güçleri, oluşturulan "Task Force 141” isimli özel bir timi bölgeye gönderir. İlk oyunda olduğu gibi yeni yapımda da alternatif gerçeklikte bir senaryo bulunuyor. Ekipte yer alan Gary "Roach" Sanderson isimli bir acemiyi kontrol ediyoruz ve yanımızda, ilk maceradan da tanıyacağımız Soap MacTavis kıdemli bir asker olarak yer alıyor.

Modern Warfare 2

E3’te gösterilen oynanış demosu, Makarov hakkında bilgi edinmek için Kazakistan’da yapılan özel bir operasyonu konu alıyordu. Yönettiğimiz karakteri ve yanımızda bize Soap’ın eşlik ettiğini görüyoruz. Oyunda ilk dikkat çeken nokta olarak, kesinlikle karakter animasyonlarını gösterebiliriz. Koşmalar, ani hareket etmeler, düşmanların vurulunca verdiği tepkiler ve atlama gibi aksiyonlar görülmeye değer. Özellikle adamlarımızın düşmanlardan kaçarken bayırdan takla atarak inmesini ve sonunda kayarak durup, arkalarına dönüp ateş etmelerini şaşkınlıkla izledim. O andaki sürtünme sonucu zemindeki karların etrafa yayılması gibi ince detaylar da çok hoş olmuş. Bunu sadece bir örnek olarak verebiliriz. Yapımda bunun gibi birçok yeni detay bulunuyor.

Dünya çapında operasyonlar

Senaryo modunun oyuncular için doyurucu bir tat bırakacağı söyleniyor. Üzerinde yer alacağımız detaylı ve alternatifi bol haritalar, görevlerimizi tamamlamak için bize hiç olmadığı kadar çok fırsat sunacak. Rio De Jenario, Sibirya, Kazakistan gibi dünyanın birbirinden farklı noktalarında operasyonlarda bulunacağız. Kar motoru, helikopter gibi araçları kullanabilecek, hatta deniz altında bile ilerleyebileceğiz. Yüzme unsuru da, yeni yapımla birlikte seriye dâhil edilen bir özellik olarak karşımıza çıkıyor.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×