1/2

Modern Warfare 2 - Stimulus Package

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
İyi günler. Biz savaşmaya gelmiştik...
Savaş sürüyor, hem de hiç bitmeyecekmişçesine. Son dönemin en çok oynanan FPS oyunu Modern Warfare 2'nin (MW2) ilk DLC'si Stimulus Package, X360'ın ardından nihayet PC ve PS3 sahiplerinin de beğenisine sunuldu. 5 haritadan oluşan paket, PC kullanıcıları için Steam üzerinden kolaylıkla indirilebiliyor. Ne var ki fiyatı biraz pahalı. Eğer satın almak isterseniz, 15 Dolar ödemelisiniz, ki bu daha önce PC versiyonları için görülmüş bir durum değil.

Para mı, ne parası? Oyunu alırken ödedik ya?

Activision, önceki Call of Duty'lerde de öncelikle konsollara çalışıyordu. Bu platformlarda ücretli olarak satılan harita paketleri, bir süre sonra da bazı sponsor destekleriyle PC kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyordu. Modern Warfare 2'de geliştirme, reklam, pazarlama ve benzeri çalışmalar için kullanılan paralar 250 milyon Dolar'ı buluyordu. Doğal olarak bu masrafın geri kazanılması gerekiyordu ki, sadece ilk günlük satışlarla bile büyük kâr elde edildi. Fakat bu "deli para" olarak tabir edeceğimiz başarı, Activision'ı farklı politikalar izlemeye itti. Madem insanlar Modern Warfare 2'ye bu denli ilgiyle yaklaşıyor, o zaman tüm harita paketlerini sadece konsollarda değil, PC'de de ücretli olarak piyasaya sunalım. Tabii ki bu ücretlendirmenin nedeni olarak, bir süre önce yaşanan küresel ekonomik krizi de gösterebiliriz, neyse...

Modern Warfare 2 - Stimulus Package
"Aç bakiyim ağzını, hııı hiç diş kalmamış. Tek kelime edersen seni kevgire çeviririm."


Pakette yer alan haritalardan kısaca bahsedelim. Öncelikle bu beş haritadan iki tanesi, Call of Duty 4'te de (CoD4) yer alan, yeniden düzenlenerek Modern Warfare 2'ye aktarılan haritalar. Crash ve Overgrown, şüphesiz ki CoD4'ün en çok ilgi gören haritalarındandı. Orta Doğu'da harap bir şehirdeyiz. Etraf yıkıntılarla çevrili ve haritanın merkezinde de bir helikopter enkazı var. İşte haritanın ismini aldığı kaza. C4 patlamalarının ve AK47 mermi seslerinin hiç bitmediği bu sokaklar, MW2'de de konuklarını bekliyor.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×