Modern Warfare'ın 1 milyar dolarlık başarısı yine de yeterli değil

Furkan Güler
Furkan Güler 19.12.2019 - 10:53
Yapımcıların beklentisi daha büyük.

Activision'un fenomen serisi Call of Duty yıllardır hayatımızda bulunuyor. Her sene yeni bir oyunla karşımıza çıkan yapımcılar, geçtiğimiz aylarda Modern Warfare'ı yeniden başlatma kararı aldı. Yine günümüz savaşlarını işleyen yapım özellikle satışlarıyla büyük bir başarı yakaladı. Ancak bu satışlar belirtilene göre Activision'ı memnun edemedi. 1 milyar doları geçen gelir miktarı, önceki Call of Duty oyunlarının yanına bile yaklaşamıyor. NPD raporlarına göre şimdiye kadar en çok satan CoD oyunu Black Ops olmuş. Sonrasında Black Ops 2'nin geldiği listeye CoD Modern Warfare 3, üçüncü sırada bulunuyor. Satış anlamında Call of Duty Ghosts'u da geçemeyen son oyun yine de en hızlı satan Call of Duty oyunu olmayı başardı.

Modern Warfare'ın 1 milyar dolarlık başarısı yine de yeterli değil

Muhtemelen Black Ops'u geçemeyecek olan oyun, yine de bu senenin en çok tercih edilen oyunlarından bir tanesi olmayı başardı. Diğer bir yandan oyunun hikaye bölümünü oynayan oyuncularla alakalı yeni bir istatistik yayınlanmıştı. Yayınlanan istatistiğe göre Call of Duty: Modern Warfare'ın hikayesini bitirince edinilen "Tea Time" isimli başarım, oyuncuların sadece yüzde 33'ü tarafından elde edilmiş. Yani Call of Duty: Modern Warfare oynayan oyuncuların sadece üçte biri oyunun hikayesini baştan sona oynamış.

Yorumlar 5
MK Okuru
MK Okuru 1.12.2021 21:02
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.12.2019 12:38
3/1 kesim işte sonra diyolar vay efendim oyunda niye seneryo modu yok .
MK Okuru
MK Okuru 24.12.2019 23:07
Seneryo modunun belkide ilk bölümünü oynamış zevk alamamış olamazmı yanı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.12.2019 22:40
yani şimdi 3 te 1 i single oynadıysa bizim mi suçumuz bu bir, diğeri bu hemen single player eklemeyelim nede olsa oynanmıyor mu demek bu iki, ve son olarak öyle pkk ypg gibi bir yerlerden pislik terörist örgütlerden ilham alırsanız kimse oynamaz sadece biz türkler değil mantıklı vicdanlı herkes..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.12.2019 20:49
Activision için başarı diye bir şey yoktur. Hep daha fazlası olabildiği sürece en az kalite ile daha fazlası olabilmelidir onların mantalitesinde. O yüzden CoD markası Black Ops ile satış rekorunu kırınca kalitede de çatlaklar başladı çünkü artık herkese oynayacaktı risk ve kalite 2. plana atıldı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.12.2019 17:59
Parazit gibi firma ya hem her sene minimum eforla çıkart hemde maksimum karı amaçla piyasadan yok olmanız dileğiyle.. Yok olun cünkü adam olmazsınız
Kalan Karakter : 300 Gönder
Modern Warfare'ın 1 milyar dolarlık başarısı yine de yeterli değil

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×