Monster’dan Türk Oyunu Tartarus’a Destek

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 4.05.2017 - 12:17
TARTARUS ekibi oyunlarını geliştirirken Monster’ın yüksek performanslı bilgisayarlarından yararlanacak
Yerli oyun bilgisayarı üreticisi Monster Notebook duyurulmasının ardından büyük heyecan yaratan Türk yapımı aksiyon macera oyunu TARTARUS’un destekleyicisi olduğunu açıkladı. Oyun, Monster’ın yüksek performanslı bilgisayarları kullanılarak geliştirilecek.

Türkiye’deki oyun sektörünün ve oyunculuğun gelişimine her fırsatta katkı sunmaya çalışan Monster Notebook, daha önce de çeşitli oyun etkinliklerine ve başarılı e-spor takımı SuperMassive’e sponsor olmuştu. Firmanın desteğini sunduğu son yerli oluşum ise TARTARUS oyununun geliştiricisi Abyss Gameworks oldu.

Monster’dan Türk Oyunu Tartarus’a Destek
Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz, Abyss Gameworks’e destek olma kararlarını şöyle değerlendirdi, “Yerli bir marka olarak ülkemize karşı daima bir sorumluluk hissettik. Malum, oyun sektörü dünyada 100 milyar doları aşan bir büyüklüğe ulaştı ve Türkiye’nin de bu pazardan daha fazla pay alabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle Abyss Gameworks gibi gelecek vadeden firmalarla işbirliği yapmaya, onlara destek olmaya çalışıyoruz. Eğer onların başarıya ulaşmalarında az da olsa katkımız olursa ve böylelikle ülkemizdeki oyun sektörünün gelişmesine destek olabilirsek bundan gurur duyarız. Abyss Gameworks’ün başarılı olacağına inanıyoruz ve onlara destek olarak da bunu göstermek istedik.”

Monster’dan Türk Oyunu Tartarus’a Destek
Abyss Gameworks’ün Pazarlama Müdürü Hüsamettin Yüzer de Monster ile girdikleri işbirliğine ilişkin düşüncelerini şu sözlerle ifade etti, “Öncelikle uluslararası marka kimliğine sahip ve ürün kalitesi global anlamda mükemmelliği sunan Monster Notebook ile çalışmak bizler için heyecan verici. Gerçekleştirdiğimiz bu işbirliği sayesinde TARTARUS projesini daha da ileriye taşıyabileceğimizi düşünüyoruz. Monster ekipmanlarıyla işlerimizi daha efektif ve hızlı halledeceğiz ki özellikle oyun geliştirme sürecinde zaman en değerli unsur. TARTARUS, ekibimizin ilk projesi olmasına rağmen henüz oyun piyasaya sürülmeden bizi bağrına basan insanları görmek mutluluk verici. Abyss Gameworks olarak sürdürülebilir projeler üreten bir şirket olmak bizim en büyük amacımız. Umarım Abyss Gameworks, Monster’ın izinden ilerleyerek birkaç sene içerisinde dünya çapında adından söz ettiren bir marka haline gelecek.”

Abyss Gameworks tarafından geliştirilen TARTARUS, bilim kurgu-aksiyon-macera türünde bir oyun. 2230 yılında Neptün yakınlarındayken teknik bir sorun yaşayan MRS TARTARUS 220478 gemisinin mürettabatından Cooper’ı canlandıracağımız oyun, farklı oynanışıyla ve gelişmiş grafikleriyle oyunseverlerin dikkatini çekmeyi başardı. 2017 yazında çıkması beklenen TARTARUS’un Steam sayfasına şuradan adresinden ulaşabilirsiniz.

-Basın Bülteni
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 10:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.05.2017 13:10
Starcraft da ki gemiyi kullanmasaymis... yaratıcı olmadan bu işler zor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.05.2017 23:34
hadi bakalım güzel bi oyun yaparlarsa kesinlikle alırım nede olsa yerli bi oyun destek lazım
Kalan Karakter : 300 Gönder
Monster’dan Türk Oyunu Tartarus’a Destek

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×