Monster Hunter Rise, 8 milyon satış rakamını aştı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 18.01.2022 - 15:32
Monster Hunter Rise, PC platformuna çıkması ile birlikte 10 milyon satış rakamına doğru emin adımlarla ilerlemeye başladı.

Geçtiğimiz yıl Nintendo Switch için çıkan Monster Hunter Rise, PC platformuna çıkması ile birlikte Steam platformunda da en çok satılan oyunlar listesine girmeyi başardı. Geçtiğimiz hafta satışlarına baktığımızda oyunun God of War sonrasında iki farklı sürümü ile listenin 2. ve 3.sırasına yerleştiğini görmüştük. Capcom'un yaptığı açıklamaya bakarsak firmanın oyunun satışlarından memnun olduğunu söyleyebiliriz.

Monster Hunter Rise, 8 milyon satış rakamını aştı

Monster Hunter Rise, 8 milyon satış rakamını aştı

Capcom bugün Nintendo Switch ve PC (Steam) platformları için çıkan Monster Hunter Rise'ın dünya çapında 8 milyon adet satış rakamına ulaştığını açıkladı. Tabi bu rakam aynı zamanda raflardaki sürümleri, yan sevk edilen ürün rakamını ifade ediyor. Firma oyunun 8 milyonu aştığını söylese de hangi platformda ne kadar satış yaptığına dair bir açıklama yapmadı. 

Firma ayrıca 2004 yılında ilk oyunu çıkan serinin toplamda 78 milyonu aşan bir başarıya ulaştığını da belirtmiş. Muhtemelen PC çıkışı ile birlikte oyunun çok kısa bir sürede 10 milyon barajını aşacağını düşünebiliriz. Ayrıca Capcomyaz aylarında Monster Hunter Rise: Sunbreak isimli bir genişleme paketi çıkartmayı da planlıyor. 

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2023 22:16
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.01.2022 15:54
Ps5’e gelme ihtimali var mı acaba? Herhangi bir açıklama varmı?
Kalan Karakter : 300 Gönder
Monster Hunter Rise, 8 milyon satış rakamını aştı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×