Morris: Xbox 720'de Blu-ray olmalı!

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 13.12.2011 - 12:30
Oyunlar genişliyor, format büyüyor!
Xbox 720 son zamanlarda dedikodularla birlikte gündeme oturmayı başardı. Hakkında teknik spekülasyonları ve çıkış tarihi sürekli söylentilerle dönen yeni nesil konsol için tecrübeli gazeteci Chris Morris, bazı yorumlarda bulundu. Morris, daha büyük oyun formatlarını saklamak için DVD formatının güncelliğini yitirdiğini belirtti. Microsoft'un Blu-ray'in karşısında bu nesilde direndiğini, Microsoft'un Blu-ray ve HD-DVD arasındaki savaşta kaybedeni seçmesine rağmen gene de kurtulduğunu, ama yeni nesil konsolda DVD'nin dayanamayacağını söyledi.

Morris: Xbox 720'de Blu-ray olmalı!
Microsoft, mümkün olduğunca DVD diske daha fazla veri sıkıştırmak için harika bir iş çıkarmış olsa da, halen bazı yapımcılar 2-3 diske oyunlarını koyarak sıkıştırıyor. Eleştirmenler Blu-ray'in yüksek kapasitesi ile yeni nesil Xbox'ın bu durumun daha kolay aşacağını düşünüyor.
Yorumlar 41
MK Okuru
MK Okuru 4.07.2022 18:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Morris: Xbox 720'de Blu-ray olmalı!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×