1/9

Morrowind: The Elder Scrolls III

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Tam çözümlerimiz Morrowind ile devam ediyor.

Elder Scroll 3: Morrowind, bir oyun ancak bu kadar derin ve karmaşık olur. İstediğinizi öldürebilir ve istediğiniz yeri soyabilirsiniz. Hikaye mükemmel, garafikler mükemmel, kısacası oyun mükemmel. Her oyuncunun mutlaka bu oyuna bakmasını ve Morrowind ortamını tatmasını öneriyorum. Oyunun ilk iki serisini oynama imkanım olmadı, ama üç gelmeden kendini hissetirmişti, bu durumda benim de oyunu oynayıp sizlere açıklamam gerikoyurdu. Bu açıklamada verilen görevleri nasıl tamamlayabileceiğinizi anlattım, yani ana görevler, hazırsanız başlıyalım. Tataaa

START
Oyunun başında karakterinizi yaratıyorsunuz, aman dikkatli olun oyun diğer RPG’lere hiç benzemiyor. Yarattığınız karakterin giyeceği bir armor şekli var; Light, Medium ve Heavy armor. Karakter özelliklerine dikket ederek özellikle yetenine göre onu giyidrmeye özen gösterin. Bu özellik silahlar içind de geçerli, baştan bunu söyliyim sonra proplem çıkmasın.
Karakterinizi yarattıktan sonra Census2un ofisinden ilk görevinizi alıp ayrılmadan önce Sellus Gravius ile konuşun. Sizden paketi alıp Balmora’da kalan Caius Cosades’e götürmenizi istiycek. Casius. Balmora’daki South Wall Cornerclub’de adamın nerde olduğunu bilenler var. Ben size adamın yerini söyliyim, Balmora’ya girdiğiniz zaman şehrin oratasından bir nehir aktığını göreceksiniz, nehrin diğer tarafına geçin, Caius’un evi en yukarda solda. Evet oraya gitmeden önce insanlarla konuşun ve biligiler alın, ayrıca isterseniz para karşılığında Silt Strider adı verilen kocaman (pireye benzeyen) yaratıklarla gitmek istediğiniz yere gidebilirsiniz. Bunların yanında bulduğunuz bütün kitapları mutlaka okuyun, bazı özellikleriniz otomatik olarak artacaktır. Bunun yanında oyunda biligi almak için rüşvet vernek de sizi istediğiniz bilgiye ulaştıracaktır. Bir de alış veriş yaptığınız zaman pazarlık yapmaya özen gösterin böylece eşyaları ucuza alıp pahalıya satabilirsiniz. Canınız giderse, uyuyarak onu düzeltebilirsiniz, ya yatak bulmanlı ya da sakin bir yerde uyumalısınız.

BALMORA
İsterseniz Silt Rider’leri kullanın, ya da tabelaları izleyin ve şehre ulaşın, tavsiyem koşarak gitmeniz böylece atleik özelliğiniz artacak, tabii gideceğiniz yere daha uzun zamanda gideceksiniz. Cornerclub Blamora’nın güneyinde. Caius’yerini yerini sadece Cornerclub’un üst katında bulunan Bacola Closcius biliyor Caius evini bulup onunla konuştutan sonra isterseniz çevreyi bir tanıma turu atabalirsiniz..
Caius’a paketi verdikten ve konuştuktsan sonra “Blades”’e terfi ediliyorsunuz, bir nevi ünvan. Sizden göreve başlamadan önce gidip armor, silah ve büyü satın almanızı söylüyor. Karakterinize göre alış veriş yapın. Eğer Leveliniz 4 te ise Caius size 200 altın hediye verecek.

RUINS OF ARKTHAND
Herşeyinizi tamamladıktan sonra Caius’a dönün ve görevinizi alın. Sizden Fıghter Guild’deki Hasphat Antabolis ile konuşmanızı ve ona Nerevarine ile Sixth House hakkında sorular sormanızı istiycek. Fighter Guild şehrin merkezinde bulunuyori Hasphat’ı üst katta bulabilirsiniz. Size bilgi vermeden önce onun için birşey yapmamızı isteyecek, bizden “Puzzle Box” isimli bir şeyi ona getirmemizi istiyor. Size Arkthand’a nasıl gideceğinizi anlatıyor, onu not edin çünkü journalınıza eklenmiyor.

Şehrin güneyinden çıkın, Silt Strider geçin Odai nehrinin üzerindeki köprüyü geçin. Kuzeye Caldera’yın önündeki tabelalara yönelin, Molagg Marr’ı gösteren tabeladan sağa dönün ve yukarı çıkın (kuzeydoğu), Dwemer köprüsünü geçin,köprünün sonunda bir kişi size saldıracak. Adam büyücü iskelet yaratıyor dikkat edin. Arkthand girişi köprünün güneyinde. Kapının yanındaki borunun üzerindeki manivelayı çevirin. İçeri girinve aşağıya inin, karşınızdaki kayalıklardan çıkın (kayaların üstünde meşela var,ordan) ve soldaki kapıdan girerek kutuya ulaşın. İsterseniz etrafı inceleyebilirsiniz size kalmış.

Balmora’ya dönün ve Hasphat ile konuşurak ona kutuyu verin. Size Caius’a vereceğiniz bir kağıt ile yanında bir de kitap vericek. Konuşmadan sonra Hasphat anlattığı şeyler hakkında daha iyi biligiyi Sharn gra- Muzgob adındaki kişiden edinebileceğimizi söylüyor. Daha sonra tekrar gelirseniz Hasphat size bir anahtar verecek, bu anahtar ile Arkthand’ın alt katındaki açılmayan kapıyı açmanıza yarayacak
Caius’a dönün ve ona kağıdı vererek öğrendiklerinizi anlatın. Daha sonra görev (order) hakkında konuşun. 

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×