Mortal Kombat: Deadly Alliance

Bilal Çoban
Bilal Çoban 3.06.2010 - 12:31
Mortal Kombat: Deadly Alliance tam bir yazılım harikası olarak piyasaya ekim ayında çıktı.

Mortal Kombat: Deadly Alliance tam bir yazılım harikası olarak piyasaya ekim ayında çıkmış bulunuyor. Fakat ülkemize henüz gelmedi. MK5 bir çok oyun merkezinde bulabileceğiniz bir oyun olan Soul Calibur'un motoru ile yapıldı. MK4 ve MK Gold ile hüsrana uğrayan Midway firması görünüşe bakılırsa MK5: Deadly Alliance ile yeri göğü inleteceğe benziyor. Paragrafın başında yazılım harikası dememin sebebi oyun hayal gücünün sınırlarını bir hayli zorluyor, örneğin bir kaç ufak bilgi vererek sizi biraz heyecanlandırayım; diğer mk serilerindeki gibi yapılan başlıca hata yani kanların yere döküldükten sonra buhar olması artık yok! Yani kan hep yerde kalıyor, artı olarak kan üstünde oyuncunun ayak izleri bile bırakma şansı var. Ve dahası oyuncular darbe izlerini oyun süresince olmasada round süresince tasıyorlar, elbiseleri yırtılıyor, kan revan içinde kalabiliyorlar. Her oyuncunun 4+3 fatalitisi bulunmakta. Bunlardan 4'ü fatality diğerleri sırası ile brutality, friend ship ve animalty. Bunların yanına artı olarak her bölümde Stage Fatalty mevcut. Oyunda tam sayısını hatırlamasam bile 35'i aşkın model var bunların 26'sı eski seride yer alan karakterler. Ha birde sürpriz olarak Sub-Zero'nun kız kardeşi eklenmiş.

Yazılım olayına değinmek istersek ise tam bir baş yapıt yapmış Mıdway, çünkü oyun sıradan bir dövüş oyunu olmaktan çıkmış, her karakterin belli bir dövüş stili olduğu biliniyor ama MK5'te her karakter artık 5-6 dövüş stili kullanıyor. Ninjitsu, karete, kung-fu,vs. bunlardan sadece bazıları. Ve her karakter yendiği karakterin stilini taklit edip bir sonraki karaktere uygulayabiliyor. Bu arada oyununun nerede geçtiğini çözebilmiş değilim çünkü oyun arenaları ne Nether Realm'den izler taşıyor ne de bilindik dünyaya benziyor.

Grafiklere değinmekte bir hayli zorlanıyorum çünkü Midway, Soul Calibur motorunu alıp öyle bir kullanmış ki içimden John Tobias’dan Fordened Boon ve Nice Midvay ekibini kutlamak geliyor ama tabi oyunun eksileri de yok değil. Midway, Soul Calibur motorunu alalım derken Soul Calibur’daki bir kaç değil bayağı bir hareketi ve silah combosunu da almış.

Benim bir MK kolik olduğumu tahmin etmişsinizdir. Serverdan bile MK oynayan tecrübeli bir MK oyuncusu olarak Midway bu kez istediğimi verdi diyebilirim. Bu arada şok bir gelişme okudum internette yabancı bir kaynaktan Midway-Bllizard ile Mortal Kombat'ın frp'sini çıkarmayı düşünüyormuş. Doğruluk payı var diyebilirim çünkü Bllizard kadar prensiplerine düşkün bir firmanın (War Craft 3 çıkmadan taklidi çıktı diye oyunu silbaştan inşa etmesinden söz ediyorum.) yöneticilerinden Phill Petrovich MK mitolojisi benim en sevdiğim oyun mitolojisidir dediğini anımsamak gerekir, benim gibi o da bir MK manyağı nede olsa. Oyuna grafik olarak 95, yazılım olarak 99, kurgu olarakta 80 verebilirim. Daha fazla bilgi edinmek için MK'ın fan sitelerine (yabancı)bakmanız yeterli olacaktır. Nitekim resmi sitesinde bu anlattığım bilgilerin hiç biri yer almıyor, sadece bir kaç screenshot var.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 27.07.2021 22:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mortal Kombat: Deadly Alliance

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×