1/2

Mortal Kombat- Komplete Edition

Mert Günhan 22.07.2013 - 17:13
Kol bozuk hocam!
Platformlar PlayStation 3, XBox 360
Mortal Kombat- Komplete Edition
  • Yapımcı - Yayıncı NetherRealm Studios - Warner Bros. Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Dövüş
Merlin Puanı 87
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%85
Artılar -Grafikler geliştirilmiş, indirilebilir içerik karakterleri ve bonuslar gayet iyi olmuş, her şeyiyle eksiksiz bir port, optimizasyon sağlam
Eksiler - Geçiş animasyonları can sıkıcı derecede kötü görünüyor, bazı bilgisayarlarda yavaşlık olabiliyor
Şimdi isterseniz çocukluğunuza dönelim, atari salonu zamanları, bunu yaşayanlarınız varsa muhakkak Mortal Kombat’ın ne kadar acımasız ve ne kadar sinir bozucu bir oyun olduğunu bilir. Cebimizde ne kadar harçlık varsa bize harcatan bu mendebur oyun, uzun zamandır Mortal Kombat 9 ile kemiğimizi iliğimizi sömürmeye devam ediyor.

Tabii bunları kötü anlamda söylemiyorum, Mortal Kombat 9 belki e MK serisinin en sağlam oyunu olabilir. Konsollar için çıktığında haftalarca oynamıştım senaryo modu da inanılmaz keyif verirken, arkadaşlarımla vs ata ata bir hal olmuştuk.

Mortal Kombat- Komplete Edition
Tabii PC kullanıcıları için Gandalf henüz yola çıkmamıştı, şimdiye kadar.
Evet, Mortal Kombat 9, PC’ye geldi. Komplete Edition adı altında gelen MK 9, PC için ne gibi yenilikler içeriyor peki?

Mortal Kombat 9’un portunu High Voltage Software üstlenmiş durumda, aynı firma bize Conduit’i de sunmuştu. Aslında bu portu anlatmak oldukça kolay, bildiğimiz ve sevdiğimiz, konsollarda oynadığımız Mortal Kombat 9, her şeyiyle PC’de. Tabii PC için birkaç ekstrası da mevcut.

Bu ekstralar genelde indirilebilir içerikler üzerinden yürüyor, yani ne demek bu, Komplete Edition aldığınız vakit, dört adet indirilebilir içerik karakteri de oyunla birlikte geliyor.
Söz konusu karakterler Skarlet, Rain, Kenshi ve Freddy Krueger, hepsinin 15 adet alternatif kostümü ve orijinal fatality hareketleri de ön sipariş bonusu olarak yanlarında.

Mortal Kombat- Komplete Edition
Tabii PC demişken PC’nin en önemli özelliği grafiklerin konsollardan daha iyi olması olsa gerek. Super sampling, anisotropic filtering, FXAA ve yüksek çözünürlüklü kaplamalar oyunu konsol versiyonundan şüphesiz daha iyi gösteriyor. Üstelik port olarak can sıkıcı yavaşlamalar da mevcut değil.

İnsanların porttan en büyük şikayetleri ara geçiş animasyonlarının kalitesinin oldukça düşük olması. İleride bir yamayla düzeleceğini düşündüğümüz bu sorun, şimdilik biraz can sıkabiliyor, özellikle geçiş animasyonlarının normal oynanışa göre kötü görünüyor olması hoş değil fakat çözülemeyecek bir sorun değil, sonuçta bu sorun konsol versiyonlarında yoktu.