Mortal Shell betasını oynadık

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 6.07.2020 - 15:09
Kapalı beta arından açık betaya geçen Mortal Shell nasıl bir oyun? Bu videomuzda oyunun betasına bakıyor ve ana dinamiklerine göz atıyoruz.

Souls oyunlarına benzerliği ile dikkat çeken Mortal Shell için oyunun ana dinamiklerini kavrayabileceğiniz bir beta çıktı. Kapalı beta sürecinden sonra yoğun ilgi ile karşılaşan yapım ekibi, Mortal Shell betasını bütün oyunculara açtı. Biz de oyunun betasına girip genel ilerleyişin nasıl olduğuna baktık.

Mortal Shell betasını oynadık

Mortal Shell ilk duyurusundan itibaren Souls oyunlarını benimseyen bir yapıda olduğunu gözler önüne sermişti. Zaten yapım ekibi de bu durumu gizlemiyor ve Souls oyunlarına hayran olduklarını dile getiriyor. Yine ne olduğundan habersiz bir şekilde gözümüzü açıyor ve oyunun hikayesi ile birlikte dünyası hakkında da bilgiler öğrenmeye çalışıyoruz.

Hafif atak, ağır atak ve dayanıklılık barı gibi aşina olduğumuz özellikler dışında Mortal Shell'de bir de Harden özelliğine yer verilmiş. Adından da anlaşılabileceği gibi kendinizi taşlaştırdığınız bu özellik, rakip atağından sizi koruyor ve karşı atağa geçmenize olanak sağlıyor. Genel olarak, en azından ilk etapta Soulks oyunlarından daha hantal bir yapısı bulunan Mortal Shell'de zırh değişimi de önemli bir yer işgal ediyor. Zaten oyundaki Shell, yani kabuk kelimesinin anlamı da değiştirdiğiniz bu zırhlardan geliyor. Oyunun ana dinamiklerine değindiğimiz bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 08:10
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.07.2020 22:29
Ben bu tür oyunlarda easy mode olmamasını anlayamıyorum. Tamam normal modu zor yap ama , sadece stres atmak için oyun oynayan insanları da es geçme. Hem daha çok satarsın fena mı olur?
MK Okuru
MK Okuru 20.08.2020 12:40
Anlamamaya devam et.Souls oyunlarının enonemliözelliğidir. Save yok mode yok... Asla satmaz oynanmaz
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 10.07.2020 13:59
Mesela milletin öve öve bitirenediği wicherda kılıç vuruş hissiyle bu oyun daki kılıç hissinde dağlar kadar fark var şu kılıcı vurduğunun hissi bu oyun çok çok tok ve gerçekci veriyor fakat wicherda tırttttt dayanamayıp sildim en sonunda
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2020 21:15
Bana göre en boş oyun tarzı(bana göre)
MK Okuru
MK Okuru 10.07.2020 13:37
bana görede en boş oyun tarzı rpg
Kalan Karakter : 300 Gönder
babayaro
babayaro 8.07.2020 12:12
grafikler yeterli olsada, tasarım olarak biraz kendini fazla tekrar ediyor gibi geldi. benzer hissi nioh'tada yaşamıştım. dövüş sistemi güzel gözüküyor ama. Tok bir his var.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.07.2020 11:49
Souls türü oyunlardan nefret ederim,ben müşteriyim sen benim adına oyunda zorluk derecesi koymadım,diyemezsin.Ben oyunda geçen atmosferi sevmeme rağmen checkpoint olmaması da saçmalıktır.
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2020 09:38
çok mantıklı, kitaplarda da bazı edebiyatçılar hikayelerini anlatırken çok edebi şeyler yazıyorlar mesela, anlaşılmıyor, daha basit yazsınlar lütfen.
MK Okuru
MK Okuru 8.07.2020 02:36
tartışmayın boşa. isteyen kolay isteyen zor oynar. sevmediysen satın almazsın bu kadar basit
MK Okuru
MK Okuru 7.07.2020 22:17
hahaa seni de sims e alalım. kolay modda oynamakla hile yapmak arasında bi fark göremiyorum. oyunu oynamak için yetenekli olmak gerekmiyor. az sabırlı olup bulmaca çözer gibi rakibi alt etmeyi öğrenene kadar öleceksin. diğer oyunların yaşatamıyacağı tecrübeyi ve zevki veriyor.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Mortal Shell betasını oynadık

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×