Moskova'dan bir Arcade müzesi

Moskova'dan bir Arcade müzesi

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 7.12.2012 - 16:14
Sovet Rusya'dan arcade oyun tarihi
Sovyetler Birliği'nde "Batı"dan gelen arcade makinaları yasakmış. Lakin Rus gençleri de boş boş oturmuyormuş çünkü Sovyet hükümeti Rus malı arcade makinalar yapmakta gecikmemiş.

Elbette bunlar eskidendi. Artık arcade makinalarının yok denecek kadar az olmasının yanında zamane gençleri konsolları tercih ediyorlar. Arcade makinaları ise hak ettikleri yere yani müzelere kaldırıldılar.

Aşağıdaki video zamanında yapılan bu Rus arcade makinalarının sergilendiği bir müzeden alınan görüntülerden oluşuyor.  Museum of Russian Arcade Machines halka açık bir müze ve Moskova'da bir mühendislik fakültesinin alt katında bulunuyor. Videonun başında gördüğünüz oyun ise Morskoi Boy yani Deniz Savaşı adında persikopla oynanan denizaltı simülasyonu. Video biraz eski olsa da güzel.

İyi seyirler.Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 25.10.2020 17:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×