1/2

MotoGP 09/10

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Ben motorcuyum diyen, gaza basıp gitmeli
Platformlar PlayStation 3
MotoGP 09/10
  • Yapımcı - Yayıncı Monumental Games - Capcom
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
Merlin Puanı 68
Artılar Split Screen olarak oynamak zevkli
Eksiler Grafikler, fizikler, oynanış esnek değil
Adrenalin duygusu, insanlar için her zaman cazibesi olan bir tehlikedir. En azından ben öyle düşünüyorum. Denemek istersiniz, ama başarısız olursanız da neler olacağını az-çok tahmin edersiniz. Hız tutkusunu da bu konuya en güzel örnek olarak verebiliriz. Hızlı arabalar ve kanunsuz sokak yarışları bir kenara, iki teker üzerinde alevlerin çıkarıldığı pistler, hem sürücüleri, hem de izleyenleri sonsuz hız arzusuyla sarıyor. Valentino Rossi’yi kontrol etmek istiyorsanız, işte fırsat. MotoGP 09/10, şu sıralar ki hız açlığınızı az da olsa dindirebilir.

Haydi bas gaza

Oyunumuzda kariyer, şampiyona ve arcade başlıkları dikkat çekiyor. Hepsinin altında seviyeleri de belirtilmiş; 125cc, 250cc ve MotoGP. Önce en alt düzeyden başlamalı ve üste doğru yol almalıyız. Profil oluşturduktan sonra yarış pilotumuzu ve motorumuzu seçip eğitim turlarıyla ısınmaya başlayabiliriz. Söz konusu oyunumuzda, 2009 sezonundaki tüm pistler ve sürücüler yer alıyor. Valentino Rossi, Nicky Hayden, Alex De Angelis, öne çıkan isimlerden bazıları. Bunların üstüne bir de diğerlerini ekleyelim ve bazılarını Gran Turismo 4’te de oynadığımız Amerika, İtalya, İspanya, Japonya gibi ülkelerdeki ünlü pistlerde yarışabildiğimizi belirtelim.

MotoGP 09/10

Sizin gibi yüzlerce yarışçı, birincilik kürsüsünde yer almak ve kazandığı ödüllerle yeni yarışlara katılabilmek için mücadele veriyor. İlk etapta çoğu şey açık değil. Yarış kazanarak bunları elde etmelisiniz. Yeni pistler, motorlar, sürücüler ve kullandığınız araç için yapabileceğiniz geliştirmeler, elde edeceğiniz başarılar sonucunda size sunuluyor.

Kontroller oldukça rahat. Kısa sürede alışıyorsunuz. Sürüş için üç farklı kamera açısı var. Pilot kameraya geçtiğimizde, direksiyonun döndüğünü, ama ellerin olmadığını görüyoruz. Rahat bir sürüş için sırt kamerası en iyisi. Bunun yanında yol üzerinde “sürüş çizgisi yer alıyor.” Yani henüz daha oyuna alışma evresindeyseniz, bu özellik tam size göre. Bu çizgi, size yolun püf noktalarını işaret ediyor ve takip ettiğiniz takdirde zaman kaybetmeden olumlu hamleler yapıyorsunuz.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×