Motörhead'in gitaristi hayatını kaybetti

Motörhead'in gitaristi hayatını kaybetti

Furkan Güler
Furkan Güler 12.01.2018 - 13:38
Bu sefer üzücü haber Motörhead kanadından geldi

Motörhead grubunun efsane gitaristi Eddie Clarke, geride bıraktığımız gün hayatını kaybetti. Hızlı Eddie lakabı ile ünlenen Eddie Clarke'ın, zatürre yüzünden hayata gözlerini yumduğu söyleniyor. Akıllardan silinmeyen onlarca albüme ve konsere imza atmış olan Hızlı Eddie'nin ölüm haberi grubun resmi Facebook sayfasından yapıldı. 5 Ekim 1950 doğumlu olan sanatçı 67 yaşında vefat etti. Tedavi gördüğü hastanede haybeden Clarke, Phil Taylor ve Lemmy Kilmister ile birlikte Motörhead'in kurucu üyelerinden bir tanesiydi. 1973 yılında müzik dünyasına atılan Eddie Clarke, bugüne kadar Ace of Spades, Mean Machine, Deaf Forever ve The Wolf gibi heavy metal türüne ait olan şarkılarda gitarını konuşturmuştu.

Motörhead'in gitaristi Eddie Clarke vefat etti

1976 yılında Motörhead'e katılan Eddie Clarke, daha sonrasında 1982 yılında grup üyeleri ile kariyer anlamında düştüğü fikir ayrılığı yüzünden gruptan ayrılmıştı ve Fastaway ile yoluna devam etmişti. Ünlü grubun Eddie Clarke anısına ise özel bir konser düzenleyeceği de söylentiler arasında bulunuyor. Grubun bir diğer kurucu üyesi olan Lemmy Kilmister ise 28 Aralık 2015 tarihinde hayatını kaybetmişti.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2021 19:43
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 14.01.2018 08:35
Adamlar öteki tarafta grubu yeniden topluyor :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.01.2018 16:07
Rest In Peace Hellraiser <3
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×