MotorStorm: Pacific Rift

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Kızgın çöl kumlarından, Pasifik'in serin sularına
PS3’ün ilk oyunlarından biri olan MotorStorm, eğlenceli yapısı, çılgın yarışları, dağılan araçları ve güzel grafikleriyle birçok oyuncu tarafından beğenilmişti. Çoğu kişinin hoşuna gitmiş, başında zaman geçirilen oyunlardan biri olmuştu. Tabii ki bu başarı 3 milyon bir satış rakamıyla iyice perçinlenmişti. Sonuç olarak MotorStorm çoğu PS3 kullanıcısı tarafından tüketildi. Ancak iyi bir satış rakamı yakalayan ve başarılı olan çoğu yapım gibi oyunun devamı duyuruldu. Bu sefer daha gelişmiş ve daha eğlenceli bir şekilde karşımıza gelmeye hazırlanıyor.

Toprak deryasından cennet adalara geçiş

Tam adı MotorStorm: Pacific Rift olan yapım isminden de anlaşılacağı gibi bizi tropikal bir adaya götürüyor. Yapımda ilk dikkat çeken noktayı zaten burası oluşturuyor. Artık etrafımız sadece toz toprak değil, doğanın yeşilliğiyle kaplı olacak. Mağaralardan, yeşilliğin cenneti oluşturduğu ormanlara, dağ yamaçlarına, çiçeklerin bir nehri andırdığı yerlere kadar birçok yerde rakiplerimizle kapışıyoruz. Bu sefer daha dikkatli olmamız lazım, ilk oyunda çölün genişliği bize daha rahat bir kullanım sağlıyordu. Ancak yollar bu sefer oldukça tehlikeli. Yeri geldiğinde bir yanardağ kenarından geçerken, yeri geldiğinde bir uçurum kenarında kendimizi yarışırken bulabiliriz. Ancak bu sefer oyun daha acımasız, çünkü yapacağımız ufak bir hata bile, uçurumdan aşağı düşmemize veya lav havuzunda yüzmemize neden olabilir. Araçların büyüklüğü bu tehlikeleri atlatmamızı veya tam tersini sağlayabilecek. Büyük bir araçla yarıştığımızda, derin bir suyun içinden geçip gidebiliriz, ancak koca araçla kestirme dar bir patikadan geçemeyebiliriz. Tam tersi olarak ufak bir araç alsak bu sefer dar kestirmelerden geçip gidebilir, ancak suya girdiğimizde araç suda kalıp, bizim geriye düşmemize neden olabilecek. Yani araçların boyutları yarışlarda önem taşıyor.

Değişen artık tehlikeli olan yollar, araçlar değil, oyunun görüntüsü de bundan nasibini alıyor. Yapım modifiye edilmiş, ilk MotorStorm’un grafik motorunu kullanıyor ve tabii ki bize daha iyi ve kaliteli bir görsellik sağlıyor. Grafikler eskisinden çok daha kaliteli ve güzel olacak, özellikle araç modellemeleri daha ayrıntılı bir görsellik sunacak. Sadece araçlar değil, çevre yapay bir şekilde kalmayacak. Kaliteli ve gerçekçi olacak. Araçların üstü tozlanacak, parçalanan otlar araçlar üstüne yapışacak, kısaca detaylar yine kendini konuşturacak. İşin diğer güzel yönü geçtiğimiz yollardaki lastik izlerinin daha da kalıcı olması. Geçilen yollardaki lastik izleri oyun içinde tüm turlar boyunca ekrana yansıtılacak.

Zenginleşmenin anahtarı başarıdan geçer

Pacific Rift’te araçlar artık daha gerçekçi şekilde dağılacak. Fizik modellemesi üstünde de yapılan geliştirmeler var. Araçların hasar alması ve dağılması üzerinde yapılan yükseltmeler var. Sesler ilk oyundaki gibi yine kaliteli olacak. Ufak bir aracın sesi büyük bir araçla aynı olmayacak, ayrı efektler ayrı sesler oyunda yer alacak. MotorStorm 1’de kaliteli bir Soundtrack vardı, ikinci oyunda da yine güzel parçalardan oluşan iyi bir Soundtrack’ı da yeniler listesine dahil edelim.

Yapımda farklı olarak bu sefer araçlar daha fazla. Farklı arazi araçları, motosikletler, büyük kamyonlar gibi çeşitli araçların içinde bulunduğu toplamda 16 araç Pacific Rift’te yer alacak. Daha geniş araç seçenekleri kulağa oldukça hoş geliyor. Oyunun singleplayer’ınla birlikte tabii ki multiplayer’da unutulmuyor. 16 kişinin desteklendiği online multiplayer ve dört kişinin desteklendiği bölünmüş ekranda (Split Screen) yarışacağız. Sonuç olarak eskisinden çok daha zengin ve daha çok seçeneğe sahip bir MotorStorm geliyor. Sonbahar’da kendinizi ve PS3’ünüzü çılgın yarışlara hazırlayın, MotorStorm güzel bir dönüş yapacak.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.09.2022 04:57
Kalan Karakter : 300 Gönder
MotorStorm: Pacific Rift

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×