1/2

Mount & Blade II: Bannerlord (Ön İnceleme)

Özgür Yıldız 23.05.2014 - 16:03
Savaş alanına geri dönmeye hazır mısınız?
Taleworlds belki de ülkemizden çıkan ve uluslararası arenada kabul gören en başarılı stüdyomuz. Bunda Paradox Interactive’in dağıtımcı olmasıyla birlikte dünya çapında başarı yakalayan Mount & Blade serisinin önemi yadsınamaz. Geçtiğimiz Şubat ayında Paradox’la yollarını ayıran Taleworlds, şu sıralar Mount & Blade 2: Bannerlord üzerinde çalışıyor. Oyunu kendisi dağıtmaya hazırlanan Taleworlds, böylelikle bir dağıtımcıyı araya sokmadan, net gelir elde edecek. Kutulu olarak da Merakla beklediğimiz oyunla ilgili ilk düşüncelerimiz sizlerle paylaşalım dedik.

Mount & Blade II: Bannerlord (Ön İnceleme)
Warband’den farklı olarak oyun karakterimize daha fazla odaklanacak. Ancak yine de büyük ölçekte savaşlardan uzaklaşmayacağımızı söylemeliyiz. Oyuna diplomasi modu da eklenecek ve artık sadece savaşlarla değil, konuşarak da sınırlarımızı genişletmemiz mümkün olacak.

Genel olarak oyun mekaniklerinde büyük bir değişim beklemiyoruz. Zaten Taleworlds de bu konuda görselliği geliştirmeye önem vereceklerini söylemişti.

Bannerlord’la ilgili Taleworlds’ün bize gösterdiği videoda, detaylı bir karakter ekranı ve yetenek ağacı görme şansı bulduk. Ayrıca birden fazla detaylı ve döneme uygun ortaçağ mekanı görme imkanımız oldu. Mekanlar oldukça detaylı ve atmosferi hissettiren bir yapıda oluşturulmuş görünüyordu.

Devamı diğer sayfada
>>>>>>>>>>>>>>>