Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe desteği için açıklama geldi

Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe desteği için açıklama geldi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 22.02.2020 - 17:02
Mount & Blade II: Bannerlord erken erişim tarihinin duyurulması ile birlikte çıkan Türkçe dil desteği tartışmalarına Taleworlds'ten açıklama geldi.

Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe dil desteği ile ilgili Taleworlds Entertainment'ten resmi bir açıklama geldi. Bildiğiniz gibi oyunun erken erişim çıkış tarihi geçtiğimiz günlerde 31 Mart 2020 olarak açıklanmıştı. Tam sürümde Türkçe'nin de dahil olduğu 12 dili destekleyecek olan Mount & Blade II: Bannerlord'un erken erişimde ise sadece İngilizce dil desteğine sahip olacağını öğrenmiştik. Ülkemizden gelen tepkiler sonrası firmanın yapmış olduğu resmi açıklama şu şekilde;

Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe dil desteği için resmi açıklama geldi

"Merhabalar,

TaleWorlds Entertainment olarak hafta içinde sizlerle Mount & Blade II: Bannerlord’un Erken Erişimi hakkındaki planlarımızı paylaşmıştık. Öncelikle bu konuda hazırladığınız detaylı içerikler için teşekkür ederiz.

Bir yandan tüm gücümüzle Erken Erişim süreci üzerinde çalışırken, bir yandan da oyuncuların yapılan duyuru ve Steam sayfamızdaki açıklamalarla ilgili yorumlarını da dikkatle takip ediyor ve her bir oyuncunun yorumunu çok değerli buluyoruz. Bu yorumların bir kısmı haklı olarak Türkiye’de geliştirilen bir oyunun Türkçe olmamasıyla ilgili ve bu konuda yanlış anlamalar olmaması için küçük bir açıklama yapmayı gerekli gördük.

Mount & Blade II: Bannerlord Türkçe dil desteği için resmi açıklama geldi

Tamamen Türkiye’de geliştirilen bir oyun olduğu için, ülkemizdeki oyuncuların ve dilimizin bizim için mutlaka özel bir yeri var. Zaten Bannerlord’un Steam sayfasında da belirttiğimiz üzere oyunun Türkçe desteği mutlaka olacak. Fakat Erken Erişim sürecinde teknik kısıtlamalar sebebiyle çoklu dil desteği sunamıyoruz. Bunun sebebi oyuna çoklu dil imkânını veren altyapının henüz oyundaki yerini almamış olması. Ayrıca oyundaki metinlerin halen yazılıyor ve sürekli değişiyor olduğunu unutmamak gerekiyor.

Bizim için oyuncularımızın Mount & Blade II: Bannerlord’u kendi anadillerinde oynamaları çok önemli. Bu sebeple daha çok oyuncuya oyunu kendi dillerinde sunmak için oyunu 12 ayrı dilde yerelleştireceğiz. Bu süreçte içerikleriyle heyecanımıza ortak olan sizlere ve ilgisini bizden eksik etmeyen tüm oyuncularımıza destekleri için teşekkür ediyoruz."

Yorumlar 50
MK Okuru
MK Okuru 4.08.2020 07:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.04.2020 19:42
zaten 2 diyalog var onları da çevirebilirsiniz heralde
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.02.2020 20:28
hala da yazıyorlarmış ulan 10 yıl oldu 10 yıldır hala yazamadıysanız yazıklar olsun size 10 yılda erken erişim oyunu çıkarıyolar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2020 18:35
Aga atlı matlı bişeye gireceksen RDR gibi bir oyunu geçemeyeceksen yapma bırak öyle kalsın zaten.
MK Okuru
MK Okuru 29.02.2020 17:32
Arkadaş RDR 2 de ki at sürüş mekaniğini örnek veriyor. MB de at sistemi çok önemli oyunun ana yapılarından biri resmen, bakalım çıkınca görürüz.
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2020 00:23
Onla bu senin gözünde aynı kulvarın oyunu mu cidden? Yazdın mı yani bunu?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2020 20:37
Gizli ( apaçık ) bir emperyalizm var ! Türkçe'nin unutturulup ingilizcenin 'anadil' kabul ettirilmeli ! Evrensel dil olarak ingilizcenin dayatılması !
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2020 13:03
almancı bi akrabam geçen geldiğinde avrupada konuşuluyor yeni bir dünya dili oluşturuluyor
ve hangi milletten olursa olsun okullarda bu ortak dil öğretilebilecek diye söylüyordu
almancıların söylediğinede güvenilmez ama olursa iyi olur.hatta geç bile kalındı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2020 14:23
Erken erişim TÜRKÇE çıkmalıydı.

Ulan bir farkımız olurdu. TÜRK yapımı olduğu için öncelik verdik EN ve TR çıkarttık derdiniz. Türk oyuncu topluluğunu da arkanıza almış olurdunuz.
MK Okuru
MK Okuru 25.02.2020 11:52
Farkın Türk olmak türkiyede yaşamak zaten dünyanın en pahalı elektrik doğal gaz petrol İnternetini kullanıyosun daha ne kadar farkın olmalı?
Spider_hip
Spider_hip 24.02.2020 07:19
Adamlar açıklamış henüz ekstra dil desteği ekleyememişler. Henüz zaten textlerde oturmamış. Tek dil içinde ingilizce başlamaları gayet normal. İleride 15 dil ekleyeceklerini de belirtmişler. Abartacak bir şey yok. Şu afra tafranızı Türkiye'de on binlerce kopya satmasına rağmen, milyonluk firma olmasına rağmen, onlarca dil eklemesine rağmen Türkçe'yi eklemeyen yabancı firmalara da yapsanız şimdiye epey bir fark yaratılırdı. Ama Steamde o dev firmalara herkes yalakalık yapıyor. Bakın Çinlilere, oyun mükemmelde olsa Çince yoksa anında downvote yapıp oyunun genel puanını dahi ciddi etkiliyor. Bizde ise keşke Türkçe olsa deyip yine + puan veriliyor. Sen + puan verdikten sonra adam seni ne taksın. Her satın alan - puan verse, genel ortalama bile düşürülebilir, o zaman adamlar anında Türkçeyi ekler. Ama bizde yerli ufak oyun firmasına artistlik yapılıyor.
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2020 18:45
Öyle olsa yurtdışında satılamazdı. Ki warband In satışlarında Türkiye %3 lük paya sahip.
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2020 16:47
Lan okuman mı yok? Adam hala yazılan yerler var diyor sen hala türkçe çıkmalıydı diyosun.
MK Okuru
MK Okuru 23.02.2020 15:45
"Erken erişim iki dile izin vermiyor" diyor işte adamlar.
Bizim ülkeden çok, yurtdışı oyuncusu bekliyor bu oyunu.
Bizim keyfimiz değil burada mevzu, oyunun daha çok kitleye hitap etmesi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir