1/4

Multiplayer Rehberi - Bölüm 1

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Savaşa hazır mısınız?
1993 yılında id Software, Doom’u piyasaya çıkarttığında ilk olarak multiplayer denen çoklu oyuncu kavramı ile tanışmış olduk. Geçen zamanın ardından birçok ürün piyasaya çıkmaya başladı ve çoklu oyuncu denemeleri oldu. Bunlardan en çok beğenilenlerden biri, kuşkusuz hala oynanan Counter-Strike. Son zamanlarda ise multiplayer konusunda adından en çok söz ettiren oyunlardan biri ise Call of Duty: Modern Warefare 2 (MW2).

MW2, 2009 Kasımı ayında piyasaya çıktığında, oyunu bekleyenler açısından bir bayram rüzgarı estirmeyi başarmıştı. Yapım dünya çapında 14 milyonun üzerinde satış rakımına ulaşmış, ilk haftasında online olarak 2 milyon kişi tarafından oynanarak dengeleri alt üst etmiş ve rekor kırmıştı. Grafikleri, sesleri ve kurgusu ile adından söz ettiren MW2, ünlü siteler tarafından yayınlanan "Yılın Oyunları" listelerinde üst üste birinci sırada yer almayı da başarmıştı.

Ülkemizde de birçok fanı bulunan Modern Warefare 2'nin bu kadar çok sevilmesinde en büyük unsurlardan birisi kuşkusuz multiplayer bölümü. Çok kapsamlı şekilde tasarlanan bu bölüm, oyunu vazgeçilmez kılmayı başarıyor. İsterseniz Call of Duty: Modern Warfare 2'nin multiplayer kısmından, haritalardan, silahlardan ve yapılması gereken taktiklerden biraz bahsedelim.

Multiplayer Rehberi - Bölüm 1

Savaş alanında yapılması gerekenler

Multiplayer’a girdikten sonra "Play Online" seçeneğine basıyoruz ve PSN üzerinden sunucuya bağlanmasını sağlıyoruz. Burada karşımıza Find Game yani 17 ayrı bölümü oynayabileceğimiz seçenek geliyor. Bu 17 bölümde bir birinden farklı haritalarda oynuyoruz. Yeni başlayanlar ilk başlarda bütün haritalarda oynayamasalar da, level atladıkça açılan diğer haritaların tadına varabiliyorlar.

Find Game: 17 ayrı seçenek var. İstediğimizi seçebiliriz.

Private Match: Arkadaşlarımızla özel olarak savaşabilmemizi sağlıyor.

Create a Class: Oynayabileceğimiz silahları seçmemizi sağlıyor.

Callsing & Killstreaks: Level atladıkça ya da tamamladığımız öldürme puanları sonucunda açılan amblemlerle; afişler ve klan ismi oluşturabiliyoruz.

Barracks: Silahları güçlendirmemize ve yeni silah sınıfları oluşturmamıza imkan tanıyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×