Muscle March

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Vücutçular yarışıyor. Böylesini görmediniz!
İlginç oyunlar kolaylıkla dikkat çekebiliyor; iyi veya kötü. Açıkçası Stalin vs Martians'ı gördükten sonra, "daha ilginci olamaz" sanıyordum. Binlerce uzaylı, Sovyetler Birliği'ne ışınlanmış ve Stalin'in kurduğu orduya karşı mücadele veriyordu. İşin daha ilginci ise, savaş esnasında askerler "bana dokun, beni sev, adım şu" gibi alakasız şeyler söyleyerek odaklanılması gereken noktaları yerler bir ediyor, üstüne çalınan rock tarzdaki müzikler de eklenince tam bir karmaşa yumağı oluşuyordu. Daha saçması olamaz sanmıştım, yanılmışım.

İşsizlik başa bela

Yıllarını vücut geliştirme işine adayan kişiler, yapı olarak genellikle ağır başlı ve ciddi görünümlüdürler. "Kendilerinden beklenmeyecek derecede hareketli ve neşeli davranamazlar" diye düşünüyorsanız, bu fikri yeniden aklınızdan geçirin ve Muscle March'a merhaba deyin. Muscle March'ı bir aksiyon, yarış veya spor oyunu olarak görebiliriz. Üçünden de bazı unsurlar barındırıyor, ama oyunun amacı o kadar garip ki, "bu oyuna ne gerek vardı" diyebilirsiniz. Şöyle cevap vereyim: "Eğer doyasıya gülmek ve yaptığınız şeyin ne olduğunu umursamadan ilerlemek istiyorsanız" Muscle March, tatmin edici bir yapım gibi görünüyor.

Muscle March

Yapımın temeli, koşmaya ve bu sırada yapılması gereken 4 farklı harekete bağlı. Sağ veya sol kolu havaya kaldırma, ikisini birden kaldırma ya da ikisini birden kapatarak pozisyon belirleme. Vücut geliştiricilerin sıklıkla yaptığı bu hareketleri, oyun boyunca karşımıza çıkan engelleri aşmak için yapmamız gerekecek. Bu pozisyonları, Wii'nin hareket algılayıcı kumandasıyla yapacağız. Oynanış oldukça basit, sadece biraz hızlı davranmak gerekiyor. 7 karakter (bir tanesi kutup ayısı), bölüm boyunca sürekli yarış halinde. En önde giden kişi, karşısındaki duvara ne şekilde çarparsa, hemen arkasından gelenler de açılan delikten geçmek için o pozisyonda olmalı. Aksi takdirde duvara çarpıyor ve sıralamada gerilere düşüyorsunuz. Bölüm sonuna yaklaştıkça da birinciliği garanti altına almamız gerekecek. İşi biraz da hileyle halletmeye kalkışıp, önümüzdeki karakterin üzerlerine atlayacak, dengelerini bozup onları geçmeye çalışacağız. Böylece ilk sırada yer alan karakterin elindeki vücut geliştirme malzemesini de ele geçirmiş olacağız.

Kriz var

Muscle March'daki bölüm tasarımlarının bazıları normal yaşantıyla alakalı, bazıları ise gerçek dünyayla alakası olmayan mekânlardan oluşuyor. Yer neresi olursa olsun, amacımız birinci olmak. Tabii ki cadde üzerinde, sadece mayo giymiş vücutçuların koştuğunu görmek, etraftaki halk tarafınca pek normal karşılanmıyor. Hele koşanlar arasında bir de kutup ayısı varsa, işin boyutu daha da ilginçleşiyor. Karakterlerin tasarımları, bana arcade salonlarında oynadığım dövüş oyunlarındaki karakterleri hatırlattı. Koşuş ve ani hareket etme animasyonları da gerçekçi olmamakla beraber, komik olmuş. Eminim yapımcıların da bu oyunu geliştirirken hedeflediği amaçlardan biri, ortaya komik bir oyun çıkarmaktır.

Şimdiye kadar birçok ilginç oyuna evsahipliği yapan Nintendo, bu kez de Muscle March'la oyuncuları şaşırtmayı planlıyor. 2010 yılında Wiiware üzerinden indirilmeye sunulacak olan yapım, farklı tarzıyla kolaylıkla dikkat çekecektir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 19:06
Kalan Karakter : 300 Gönder
Muscle March

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×