1/3

N.O.V.A. 3 - Near Orbit Vanguard Alliance

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 15.05.2012 - 17:38
Kal Wardin'in yeniden savaşın ortasında!
Platformlar iOS
N.O.V.A. 3 - Near Orbit Vanguard Alliance
  • Yapımcı - Yayıncı Gameloft - AppStore
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,First Person Shooter
Merlin Puanı 85
8 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%68
Artılar Unreal Engine ile hazırlanan başarılı grafikler, seslendirmeler, multiplayer modu eğlenceli ve oynanışı uzatıyor
Eksiler 3. kontrol şemasında hedef almak laglı, grafiklerde nadiren ufak tefek hatalar olabiliyor
Eğer akıllı telefonunuz varsa Gameloft adını bolca görmüş ve duymuşsunuzdur. Özellikle bazı oyunların benzerlerini iOS ve Android platformlarına çıkarmasıyla ünlü. Ama doğruya doğru genel olarak satışa sundukları yapımlar da gayet güzel oluyor. Daha önce Metroid ve Halo serilerine benzeyen N.O.V.A. (Near Orbit Vanguard Alliance) serisini oynamış olabilirsiniz. Gameloft, Nova serisine üçüncüsü ile devam ediyor. Ama bu sefer işin içeriğinde Crysis’ten esintiler de var.

Dünya istila altında

Nova 3’te istila altındaki dünyaya dönen Kal Wardin adındaki karakteri yönetiyoruz ve yaratıklara karşı savaşa girişiyoruz. Oyunda iki ana başlık var, bunlar; campaign ve multiplayer. Campaign toplamda 10 görev sunuyor. Singleplayer biraz kısa olmasına rağmen, gene de oyun insanı başında tutmayı başarıyor.
N.O.V.A. 3 - Near Orbit Vanguard Alliance
Yapımda tabii ki ilk dikkat çeken kısımlar grafikler ki, oyun çıkmadan önce grafikler konuşulmuştu. Unreal Engine 3 ile hazırlanan Nova 3, gerçekten etkileyici bir görselliğe sahip. Kaplamalar, modellemeler, tasarımlar, gerçek zamanlı ışıklandırma ve gölgelendirme efektleri gayet başarılı. Patlama efektleri etkileyici. Herhangi bir yere ateş ettiğinizde kaplamalar da izler çıkıyor ki, halen günümüzde konsollara ve PC’ye çıkan bazı oyunlarda bu izlerin çıkmadığını bile görebilirsiniz. Yani iOS’a çıkan mobil oyun olmasına ayrıntılar es geçilmemiş.

Oyunda Ragdoll fizik efektleri de var. Düşmanlar ölürken gerçekçi bir şekilde vücutları yere düşüyor. Şehrin içine girdiğinizde etrafta uçuşan parçaları görebiliyorsunuz. Bunlar Nova 3’ün teknik olarak başarılı olduğunu kanıtlıyor. Grafikler dışında seslerin ve ses efektlerinin başarılı olduğunu kabul etmeliyim. Seslendirmeler üstünden geçilmiş acemi şekilde değil profesyonel olmuş, aynı şekilde her silahın kendine has ateş sesini duyabilirsiniz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×