Naim Süleymanoğlu hayatını kaybetti

Naim Süleymanoğlu hayatını kaybetti

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 18.11.2017 - 17:28
Bir dönemin efsane haltercisi ne yazık ki hayatını kaybetti.

Naim Süleymanoğlu tedavi gördüğü hastanede hatayını kaybetti. Bir dönem kırdığı dünya rekorları ile göğsümüzü kabartan Naim Süleymanoğlu, geçtiğimiz günlerde karaciğer yetmezliği ile hastaneye kaldırılmıştı. Yeni karaciğer bulunmaması durumunda hayatını kaybedecek olan Süleymanoğlu'na aranan karaciğer bulunmuş ve nakil gerçekleşmişti. Buna rağmen iyileşemeyen milli haltercimiz, bugün kaldığı hastanede hayata gözlerini yumdu.

Naim Süleymanoğlu neden öldü?

Cep Herkülü Naim Süleymanoğlu'nu, siroza bağlı karaciğer yetmezliğinden kaybettik. 50 yaşında hayata gözlerini yuman Naim Süleymanoğlu, ülkesindeki politikalar ve baskılardan bunalıp Bulgaristan'dan kaçıp Türkiye'ye gelmişti. Kariyeri başarılar ile dolu olan halterci, 1986 yılında Avustralya'da gerçekleşen Dünya Halet Şampiyonası'nda kaçarak Türk Büyük Elçiliğine sığınmış ve bu tarihten sonra da Türkiye adına olimpiyat şampiyonluğu ve birçok uluslararası müsabakada başarılar elde etmişti. Bu özelliği sayesinde, Türkiye'ye güreş dışında farkı bir branşta da başarı kazandıran ilk sporcu ünvanını aldı.

Halil Mutlu kendine hakim olamadı

Naim Süleymanoğlu'nun yetişmesine büyük katkıda bulunduğu bir diğer rekortmen haltercimiz olan Halil Mutlu, kendisi hakkında açıklama yaparken göz yaşlarına boğludu. "Çok üzgünüm, başımız sağolsun. Benim için farklı bir insandı, ulaşılmazdı. Çok büyük bir şampiyondu" şeklinde konuşan Mutlu'nun bu ifadesine hepimiz katılıyoruz.

Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 26.02.2021 06:14
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.11.2017 03:34
Öldü
MK Okuru
MK Okuru 21.11.2017 23:55
??? Komiklik olsun diye yapıyorsan hayvandan aşağı bir hareket dediğin laf.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.11.2017 12:56
Bizim insanımızı gururlandıran Naim Süleymanoğlu gibi sporcular ya da başka alandaki insanlar kendileri büyük değerler olduğu için varlar yoksa bizim kendi milletimizin yüzü suyu hürmetine değil. Biz ancak unutmayı ve nankörlüğü biliriz. Haketmiyoruz. Sen görevini yaptın üstad. Işıklar içinde uyu
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.11.2017 19:21
Allah rahmet eylesin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.11.2017 19:18
Allah rahmet eylesin.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.11.2017 19:16
Kaçınılımaz son,yanımızdaki yada göz önündeki insanlar öldüğü zaman dünyada yaptığın hiçbirşeyin bir anlamı olmadığını tekrar hatırlıyorsun.Allah rahmet eğlesin dünyada değeri bilinmeyen bir insandı,eğer amerikan olsaydı şuan yüzlerce filmi çevirmişlerdi bile.Mekanın cennet olsun inşallah.....
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×