1/7

Nancy Drew: The Secret of the Shadow Ranch

Atalay Keleştemur
Atalay Keleştemur 3.06.2010 - 12:31
Tam Çözüm: Nancy Drew'ün dumanı üstünde tam çözümü...

Ekranın altındaki cep telefonunuzu açın ve ardından directory’ye tıklayın. Rawleys’i arayın ve Aunt Bet ile konuşun. Ed Rawley’in dün gece yatak odasında iken bir çıngıraklı yılan tarafından sokulduğunu öğrenin. Sizden, Tex’e gidip bir at ve açılır kapanır yazı masasından Marry Yazzie adına gönderilmiş mektubu almanızı isteyecek. Konuşma bittikten sonra etrafa göz gezdirin. Sağ köşedeki kitaplığa doğru gidin ve kitaplıktan Like the Wind through My Heart isimli kitabı alıp inceleyin. Sola doğru dönün ve şömineye yaklaşın. Masanın üzerindeki kitabı inceleyin. Böylelikle atlar hakkında detaylı bir bilgiye sahip olacaksınız. Çalar saate bakın. Bozuk olduğunu göreceksiniz. Şöminenin sol tarafındaki gazeteleri okuyun ve sola doğru dönün. Köşedeki sandığı inceleyin. Sol tarafınızdaki açılır kapanır masaya bakın. Ön kapının kapalı olduğunu göreceksiniz. Arkaya dönün diğer kapıya doğru ilerleyin. Sol tarafta, duvarda asılı duran Frances Humber’in portresine bakın. Radyoyu açın ve hava durumunu öğrenin.

Mutfağa geçin ve etrafa iyice bakın. Buz dolabındaki etiketleri inceleyin. Şerifin telefon numarası cep telefonunuza otomatik olarak kaydedilecek. Masanın üzerindeki yemek tariflerini de inceleyin ve aşçı ile konuşun. Adamın isminin Shorty olduğunu öğreneceksiniz. Dirk Valentine’in hayalet atı ve Frances Humber hakkında konuşun. Arkanızı dönün ve mutfaktan dışarı çıkın. Odunların kesildiği ve ateş yakılan yeri inceleyin. Kırmızı evi de ziyaret edip içinde su pompalarının olduğunu gözlemleyin. Kümesin önünde duran Dave ile konuşun. Açılır kapanır masanın anahtarını alın. Eve geri gidin ve masanın kilidini açın. Masadaki bütün kağıtları okuyun ve Mary Yazzie’nin mektubunu alın. Sol tarafta duran üç manivelayı da alın ve masayı tekrar kapatıp ahıra gidin.

Ahırdan içeri girin ve sağa dönün. Kapıdan da içeri girip sola dönün. Tex ile konuşun. Adam sizden, ata bindiğinizi ispat etmenizi isteyecek. Bir şapkaya, eldivenlere, su dolu mataraya ve eyere ihtiyacınız var. Bütün bunları elde ettikten sonra da Tex’in sorularına doğru cevap vermeniz gerekiyor. Ayrıca Shorty’nin gündelik işlerini de yerine getirmemiz gerekiyor. Atların olduğu bölmeye geri gidin ve Bob, Clyde ve Ace isimli atların yanlarına gidin. Nancy, atların yanında iken onlara merhaba diyecek. Shorty’nin yanına gidin ve adamla konuşun. Dışarı çıkın, kapının yanındaki termometreyi kontrol edin. Sepeti ve meyvelerin olduğu yere gidin. Sadece olmuş olan meyveleri toplamamız gerekiyor. Cep telefonunuzu açın ve web kısmına gelip “Harvesting Vegetables”ı araştırın. Romano, Black Turtle, Beefsteak, Northern Lights, Old Ivory Egg ve Golden Queen hakkında bilgi alın. Cep telefonunu kapatın ve sağ taraftaki meyvelikten 2 tane Beefsteak domatesi alın. 2 tane kırmızı renkteki Golden Queen domatesleri alın. Sol taraftaki meyveliğe geçin ve 4 adet kırmızı renkteki Northern domateslerini alın. Mutfağa gidin ve Shorty’ye meyveleri teslim edin.

Shorty şimdi de sizden yumurta toplamanızı rica edecek ve masanın üzerine eski bir sepet koyacak. Önce sepeti tamir etmemiz gerekiyor. Parçaları, sağ tıklayarak döndürebilirsiniz. Doğru yerleştirdiğiniz taktirde, bir klik sesi duyacaksınız ve parçalar yerlerinden oynamayacak. Bütün parçaları doğru şekilde yerleştirdikten sonra Nancy, “Voila!” diyecek. Şimdi sağ taraftaki kırmızı ipe 3 kere tıklayıp parçaları birbirlerine dikin. Bu işi de tamamladıktan sonra Nancy, “There, am I good or what” diyecek. Şimdi kümesin yanına gidin ve içeri girin. Sağ alt köşede beyaz bir tavuğun üzerinde bir tabela göreceksiniz. Burada oyunu save edin. Çünkü yanlışlıkla iki kere bu hayvanı üzerinize saldırtmanız halinde Nancy teyzesinden azar işitiyor ve oyuna baştan başlıyorsunuz. Şimdi tavuk olsa da olmasa da her yuvayı kontrol edin. (Beyaz tavuğa dokunmadan!) bütün yumurtaları aldıktan sonra kümesten dışarı çıkın. Dave ile mevcut her konuda konuşun ve tekrar kümese girin. Beyaz tavuğun yerinde olmadığını göreceksiniz. Son yumurtayı da buradan alın ve yumurtaları Shorty’ye verin. Matara hakkında konuşun. Matarayı alın ve dışarı çıkın. Bu sefer de kamp ateşi yakacağız.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×