NASA, 1 gramının 25 milyar dolar eden madde açıkladı

NASA, 1 gramının 25 milyar dolar eden madde açıkladı

Onur Güner
Onur Güner 31.10.2017 - 20:47
Madde değil, 'antimadde'

Bilim'in bildiğiniz gibi farklı farklı kolları var. Bazı bilim insaları ölümsüzlüğü, hastalıklara tedavileri vs. araştırır iken bazıları da uzayı araştırmaya devam ediyorlar. Uzay araştırmalarına kuşkusuz öncülüğü Amerika ve Çin yapıyor. Şimdi de Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), ilginç bir açıklamaya imza attı. Zira kurum tarafından yapılan bir açıklamaya göre henüz insanoğlunun üretmeye altyapısı olmayan ve 'antimadde' adı verilen maddeye değer biçildi.

NASA, 1 gramının 25 milyar dolar eden madde açıkladı

NASA'ya göre bu maddenin sadece 1 gramı bile şu anda 25 milyar dolar değerinde. Ancak iyi ki günümüz teknolojisi ile üretilemiyor. Bunu dedim çünkü NASA bu rakamı açıklarken korkutucu uyarıyı da yaptı. Söylenene göre bu maddenin tek bir tozu bile değdiği yerde Hiroşima'dan onlarca kat fazla zarar verecek şekilde patlıyor. Yani bu madde insanoğlunun sonu bile olabilir. Fakat korkutuculuğu yanında tabii ki bize bazı faydaları var. Uzmanlara göre bu faydaların en ilgi çekeni insanoğlu şayet bu maddeyi yakıta çevirebilirse ışık hızına ulaşabilir. Böylelikle uzayda çok kısa sürede seyahet edebiliriz. Ama kişisel fikrime göre umarız birisi çıkıp bu maddeyi üretmeye çalışmaz. Zira bu girişin sonu felaketle sonuçlanacaktır.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 8.03.2021 12:40
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2017 19:12
Işık hızına ulaşabilmekteki temel sorun yakıt değil zamandır. Işık hızına yaklaşıldığı sürece zaman yavaşlar ve ışık hızına ulaşıldığında ise durur. (Bknz. Einstein izafiyet teoremi)
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2017 12:53
hocam bari biraz araştırsaydın nedir ne değildir lan bu yazıyoruz ama bi bakalım bilgimiz olsun gibisinden çünkü komik duruyor valla bak kişisel fikrin felan çok komik boş beleş konu hakkında hiç bi fikri olmayan bi fikir uyarayım ben istersen devam et böyle.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2017 11:46
6 kavanoz anti madde sadece 100tl evet yanlış duymadınız sadece 100tl.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2017 08:14
Böylelikle uzayda çok kısa sürede seyahet edebiliriz. Ama kişisel fikrime göre umarız birisi çıkıp bu maddeyi üretmeye çalışmaz. Zira bu girişin sonu felaketle sonuçlanacaktır.

Yukarıdaki açıklamayı yazan adam bu siteden maaş alıyor.Yazık.Ne kadar sığ ve konuya uzak ilk okul açıklamaları.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 1.11.2017 01:51
3 senelik haberi taze sürdünüz şuraya be yazık cidden,mynet chat odasi cennet mahallealsinin bölümlerinide ekleyon bagre
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×