NASA, dünyada portallar olduğunu açıkladı!

NASA, dünyada portallar olduğunu açıkladı!

Onur Güner
Onur Güner 7.08.2017 - 13:58
Bir teleport, kaç mana yiyor acaba?
Son günlerde gelişen teknoloji ve bilim konuları haliyle insanlığın geleceği için etkili oluyor. Şu anda uzun yaşamın sırları araştırılır iken bir yandan da fizikçi ve matematikçiler evreni araştırmaya devam ediyorlar. Öyle ki artık insanoğlu gelecek 50 yıl içerisinde Mars'da şehirler kurup yaşamaya başlayabilecek. Kuşkusuz ki bu araştırmaların öncülüğünü Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) üstleniyor. NASA'dan gelecek herhangi bir uzay açıklamasını merakla bekliyor iken uzay dairesinden farklı ve ilginç bir açıklama geldi. NASA resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte bilim kurgu filmlerinde görmeye alıştığımız ''portalların''(ışınlanma alanları) olduğunu söyledi. Dünyamızın belirli manyetik alanlarında olan bu portallara ise NASA X-noktaları ismini vermiş.

NASA, dünyada portallar olduğunu açıkladı!
Söylenen göre bu portallar sayesinde uzayda kestirme yoldan yolculuk yapılabilir. Ancak ufak bir sorun var. Zira bu portallar görünür değil. Yani konuda bahsi geçen portallar görünmezler. Fakat NASA'nın bu konuda da tabii bir çalışması var. Söylenene göre ilk olarak 2014 yılında bir çalışma planı yapılmış ve dünyamızın manyetik alanlarıyla güneşin birleştiği bölgelere kadar uzanan bu portalların ortaya çıkarılması için düğmeye basılmış. NASA'ya göre dünyamızdan güneşe kadar tam 150 milyon kilometre boyunca uzanan portalları görünür yapmak mümkün. Zira dünyanın etrafına yerleştirilecek ve görevleri Manyosfer Çoklü Ölçüm olan dört farklı uzay aracı, dünyada en çok yaşanan manyetik alanları belirleyecek ve böylelikle o bölgeye yapılacak enerji yoğunluğu sayesinde de portallar görünür hale getirilecek.

Böylelikle insanoğlunun uzayda çok daha kısa yoldan yolculuk yapabilmesi mümkün hale gelecek. Ancak tabii ki bu portalların ucunda nasıl bir uygarlık bekliyor sorusu da akılları kurcalayan soru. Bunun bilinmesi şu anlık için imkansız. Bakalım bu portallar insanoğlu tarihinde yeni bir çığır mı açacak yoksa bizim sonumuz mu olacak bekleyip göreceğiz.

Ayrıca unutmadan belirtelim. Bazı fizikçilere göre bu portallar sayesinde zamanda yolculuk yapabileceğimiz teorileri üzerinde duruyorlar. Zaman-Uzay denklemi sayesinde üretilen teorilere göre bu portallar bazı deneylerle zamanda da açılabilir.
Yorumlar 52
MK Okuru
MK Okuru 2.03.2021 13:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2017 22:43
TURTA: şöyle bi duruma şahit oldum arkadaşlar yaşadığımız yerde bir yer var orda mesafe belli orda yürüdğünüzde gidişin çok çabuk varıyorsunuz ama dönüşün bayağı bi zaman alıyor uzuyor gibi sanki mesafe ben çok denedim yürüyerek ve koşarak gidiş ve dönüş de zaman farkı oluyor..düz yer
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.09.2017 03:10
Nasa bu aralar paparazzi oldu...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2017 18:29
tamam yarın hemen o portallardayız..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 5.09.2017 21:26
insanlardaki cesaret hayret verici,maximum 50 sene yaşayacak insanlar tek olan Allah'a ibadet etmek yerine zaman yolculuğu üzerinde tartışıyorlar anlaşılır gibi değil,belki öldükten sonra zamanda geri gelip tekrar yaşarsınız cahiller
MK Okuru
MK Okuru 11.09.2017 16:23
Senin dediğin mantıkla yaşasaydı insanlar şimdi hala da ufacık hastalıklardan ölüyorlardı. Cahiller sürüsü
MK Okuru
MK Okuru 8.09.2017 13:52
Yahu niye olacak insanların içinde geçmiş teki avrupavâri bir; bilimle dinin ters düşme korkusu var.Halbuki hak dini islam; bilimi ve bilgiyi sonuna kadar destekleyip arkasından gidilmesi gerektiğini savunurken, insanoğlunun yaklaşımı bunu anlamak istemiyor.İşte bu yaklaşım ki islamın düšmanı..
hakande84
hakande84 6.09.2017 10:28
Peki olaya bir de başka bir açıdan bakmayı denediniz mi? Kutsal kitabı hala okuyan biri olarak bilimi reddetmediğini, bilakis cehaleti reddettiğini ama teknolojinin insana ve doğaya zulüm için kullanılmaması gerektiğini açıkça belirten bir kitap, bilimi önemsemez mi? Neden bilimle İslamiyet'i birleştirmeyi denemiyor, bunu inkar ediyor insanoğlu? Zulüm yapanlar sadece bilimi mi kullanıyor?

Örneğin dinde tarikatlara da yer yok. Bir ümmet olarak yaşamaktan ve Allah'a itaat etmekten, paylaşmaktan bahsediyor. Bütün bu haksızlıklar olurken, din üzerinden ticaret yapanlar itibar görürken belli ki helak olacağımız günler yakın. Bizler burada bilimi suçlayacağımıza önce kendimizi sorgulayalım. Para kazanacağız diye yaptığımız kötülüklere bakalım...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.09.2017 14:36
HL3 ? ? ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×