NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

Furkan Güler
Furkan Güler 12.02.2018 - 10:55
Bilinmezlik hakkında önemli bir yol daha kat edildi.

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA), geride bıraktığımız günlerde ilginç bir fotoğraf paylaştı. Tarihte onlarca keşfe imza atan ve uzay hakkında ayakları yere basan teoriler üreten NASA, yayınladığı fotoğrafın "en uzaktan çekilen fotoğraf" olduğunu belirtti. NASA'ya ait olan New Horizons isimli uzay aracı, 6.06 milyar uzaklıktaki Kuiper Kuşağı'nın fotoğrafını çektiğini belirtiyor. Güneş sistemimizden diğer dış gezegenlere ulaşabilen beşinci uzay aracı olan New Horizons'ın sorumlu ekibi, yayınlanan bu fotoğrafın  en belirgin fotoğraf olduğunu söyledi.

NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

NASA, en uzaktan çekilen uzay fotoğrafını paylaştı

NASA çalışanları, çekilen bu fotoğrafın çalışmalarında önemli bir yer ettiğini ve projeyi sürdüreceklerini açıkladı. Bilim adamları bundan sonra ise çalışmalarında gezegenin yüzeyinde bulunan nesne şekilleri ve yüzeylerini araştırarak vakitlerini harcayacaklar. Daha öncesinde de UFO'ya benzeyen bir fotoğraf yayınlayan NASA'dan el ile tutulur ve gerçekçi bir öğe içeren fotoğraf görmek mutluluk verici.

Diğer bir yandan dış gezegenleri araştırmayı sonuna kadar sürdüreceklerini belirten NASA ekibi, bakalım ilerleyen dönemlerde nasıl çalışmalar ile karşımıza çıkacaklar?

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2023 20:44
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.02.2018 00:59
6.06 milyar uzaklıktaki?
MK Okuru
MK Okuru 16.05.2020 17:07
Km.olarak. Işık yılı Bizim galaksinin çok ötesine gider.
MK Okuru
MK Okuru 25.05.2018 04:25
işik yılı demek istemiş heralde :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2018 15:27
uzay bahane ölüm şahane
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2018 13:39
LA yok keklemişler, monitöre zoom yapmışlar ölü piksel var monitörde.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.02.2018 12:14
Tost makinesi ile çekmişler :D şaka bi yana diğer sistemleri merak ediyoruz elbette.
Kalan Karakter : 300 Gönder
NASA ekibi, uzayda en uzaktan çekilen fotoğrafı paylaştı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×