Nation Red

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Zombilerle dar alanda kısa paslaşmalar
Platformlar PC
Nation Red
  • Yapımcı - Yayıncı DiezelPower - Steam
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 70
Artılar Dolu dolu aksiyon, birçok silah ve power-up, müzikler
Eksiler Arenalar birbirinin aynı, Campaign kısa
Shadowgrounds güzel bir yapımdı. Onunla aynı stilde oynanan Alien ve Zombie Shooter da zevkli oyunlardı. Şimdi de temelde benzer formüle sahip, Nation Red var. Diezelpower tarafından geliştirilen yapımda, üstümüze gelen, koşan hatta yeri geldiğinde silahlı olan zombileri telef ediyoruz. İşte değişken kısım burada karşımıza çıkıyor. Aslında Nation Red, Shadowgrounds stilinde, ancak üstüne azıcık Left 4 Dead katılmış. Yapımda yönettiğimiz hanım kızımız tam bir zombi yok etme makinesi rolünde.

Yakarım zombileri

Nation Red’e girdiğimizde; Missions, Survival, Free Play, Blood Drive ve Tutorial seçenekleri karşımıza çıkıyor. Toplamda 18 görevin yer aldığı Missions başlığı, belirli sırayı takiben ilerliyor. Görevleri yaptıkça bölümler açılıyor. Yalnız bölümler kısa sürüyor ve ana görevlerin hepsini de 1-2 saat içinde bitirebilirsiniz. Oynanış ise daha önce belirttiğim gibi üstümüze gelen yüzlerce düşmanı yok etmekten geçiyor. Üzerinde olduğumuz haritada belirli bir sınır içinde hareket edebiliyoruz, yani ilerlemeli bir oynanış mekaniği söz konusu değil. Ekranın üstündeki bar dolana kadar zombileri patlatıyoruz, kesiyoruz, yakıyoruz, biçiyoruz. Bar dolunca görevi başarmış sayılıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

Oyunda sevgili zombiler öldüklerinde silahlar, çeşitli power-up'lar bırakıyorlar. Özellikle power-up'lar sayıca kalabalık ölü sürüsü için işe yarıyor. Süresi belli bir kalkana sahip olabiliyoruz veya zamanı yavaşlatan bir bonus alabiliyoruz. Bunlara artı olarak mayın veya aynı anda rakiplerimizi yakan bomba gibi diğerleri de dahil ve sayıca çoklar. Silahlar ise oldukça çeşitli. İçlerinde makineli tüfekler, el bombaları, baltalar, pompalı, uzi, zehir, lav silahı vs… gibi kullanabileceğimiz birçok silah mevcut. Eğer oyunu 10 $ fiyatla Steam üstünden alırsanız, “Steam Hammer” adında bir tane özel silah Nation Red’e dahil oluyor. Silah, bomba vs… dışında karakterimiz tekme de atabiliyor.

Nation Red
"Üzerinde olduğumuz haritada, üstümüze yüzlerce zombi akın akın geliyor."

Olmazsa olmazlardan biride oyunda seviye atlanma. Düşmanlarımızı öldürdükçe tecrübe kazanıyoruz. Yalnız özel yetenekler rastgele bir şekilde çıkıyor, belirli değiller.

Sonuna kadar

Yapım içindeki zombiler en başta ellerini, kollarını kullanırlarken, sonradan silahlanıp toplu girişime başlıyorlar. Normal rakiplerimiz dışında bir de boss’lar var. Oyunun grafikleri ve sesleri de kendi için yeterli. Ne çok kötüler, ne de çok iyiler. Yalnız rock tarzındaki müzikler aksiyona iyi gitmiş.

Nation Red'in düşük sistem ihtiyacı var. Yüzlerce zombiyi öldürmek ve dibine vuran aksiyon tarafı zevkli. Fakat bir süre sonra kendini tekrarlıyor ve arenalar genelde birbirinin aynısı bir yapıda seyrediyor. Sonuç olarak arada takılmak ve zaman öldürmek için birebir.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.06.2022 16:47
Kalan Karakter : 300 Gönder
Nation Red

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×