1/2

Natural Multimedia Keyboard Pro

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
MS çevre birimi ürünlerine bir yenisini daha ekledi.

Microsoft şu günlerde çevre birimleri üretimine hız vermiş olsa gerek. Her geçen gün yeni bir klavye yada Mouse ürünü ile karşılaşıyoruz. Her yeni ürün bir önceki ürüne oranla farklı yada daha geliştirilmiş özellikler taşıyor. İnceleyeceğimiz ürün, Natural Mulmedia Keyboard 39 USD +KDV’den piyasaya sürüldü. Ürünün adından da anlaşılacağı üzere multimedia destek özellikleri ön planda tutulmuş. Kutudan Multimedia keyboard’da olduğu gibi optik mouse’u çıkmıyor.

Kutu her zaman olduğu gibi hoş bir tasarım ile sunulmuş. MS’in klavyelerinde kullandığı kırmızı renk yine hakim. Kutuyu açtığınızda karşımızda çokta sade tasarımı olmayan ama bir o kadar güçlü görünümlü klavye ile tanışıyoruz. Bu noktaya kadar herçey çok olumlu. Ama bu noktada tek dezavantajı klavyenin 104 tuştan oluşması gibi gözüküyor. MS çeşitli aralıklar ile dönem Türkiye’ye Türkçe desteği olmayan klavyeler getiriyor. Bence bunun en önemli sebebi ülkemizde çalışan yabancı uyrukluları da düşünüyor olması.

Klavye ergonomik el duruşuna uygun planlanmış. Sağ ve sol el kullanımını uygun olarak ortadan iki yana doğru ayrılmış. Ayrıca MS’in her klavyesi ile birlikte gelen bileklikde bu pakete dahil edilmiş.

Klavyenin en büyük özelliği, kendisine adını veren “Multimedya” uygulamalarına ulaşabilmek için net ve kısa çözümler sunması. Cihazın üst kısmında yer alan bu tuşlar soldan sağa şu şekilde sıralanıyor;

My Documents
My Pictures 
My Music 
Mute
Play-Pause 
Stop
Ses Ayarı 
Bir önceki medya (şarkı,film,klip) 
Bir sonraki medya
Media Player 
Mail
Web 
Messenger

Ayrıca klavyenin sağ tarafında Hesap makinesı, log off ve sleep tuşlarıda ekstra olarak bulunuyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×