1/2

NBA 2K14

NBA 2K14

Özgür Yıldız
Özgür Yıldız 3.10.2013 - 09:39
Yeni NBA'in tadına baktık
Her sene olduğu gibi bu sene de yılın FIFA, PES ve NHL oyunları arz-ı endam ediyorlar. NBA’i de görmesek olmaz. Ancak bu sene video oyunları konusunda NBA alanı, büyük bir rekabete sahne olacak. Çünkü 2K Sports’un uzun süredir tekelinde bulunan NBA, eski kral EA Sports tehditiyle karşı karşıya.

Yeni nesil konsolların da ortaya çıkacak olmasıyla beraber, rekabete daha çok rekabet katılmış olacak. Ancak şu anki nesilde kazanan şimdiden belli gibi: NBA 2K14.

Geçtiğimiz sene oldukça iyi notlar alan NBA 2K13, bu sene devamı olan 2K14’le de hem PC, hem de günümüz konsollarının lideri olmaya aday. Ancak yeni versiyon bizlere her konuda yenilik sunacak mı?

NBA 2K14

Mükemmel bir pas


NBA 2K14’ün ön inceleme versiyonu, LeBron James’li bir videoyla karşımıza çıkıyor. Üzerine bolca su spreylenmiş olarak karşımıza çıkan LeBron’u görünce, ister istemez “bu adam bizi yer” düşüncesine kapılıyor ve hızlıca videoyu geçiyoruz. Ardından direkt olarak MyPlayer yani oyuncunuzu yaratma ekranında buluyorsunuz kendinizi. Toplamda 3 adet My Player yaratmanız mümkün görünüyor. Ancak bu ekran, geçtiğimiz senenin oyunuyla neredeyse tamamen aynı. Oyuncuların detayları, görünüş özellikleri ve hatta seçebileceğiniz dövmelerin çözünürlükleri bile değişmemiş görünüyor. İnceden bir kıllandığımı söylemeliyim.

Ardından kendimi ana menüde bulacağımı düşünürken, acı gerçekle karşılaşıyorum. Elimdeki sadece bir ön inceleme sürümü. Bu yüzden sadece Miami Heat ve San Antonio Spurs arasında maç yapabiliyorsunuz. Yani ya Tim Duncan’lı Tony Parker’lı Spurs’ü galibiyete ulaştıracaksınız, ya da LeBron’lu Heat’le zaferi tadacaksınız. Ben ikinci seçimi yaptım ve maalesef son periyotta oyunu ciddiye almamam nedeniyle 10 sayı farkla yenildim.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×