NBA 2K21, grafikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor

Özgür Deveci
Özgür Deveci 15.06.2020 - 17:00
Visual Concepts tarafından geliştirilen ve 2K tarafından yayınlanacak popüler basketbol oyunu NBA 2K21, PlayStation 5 etkinliğinde duyuruldu.

Dünyada basketbolun zirvesi olarak kabul edilen NBA, yıllardır 2K çatısı altında bilgisayarlarımıza ve oyun konsollarımıza konuk oluyor. Basketbol severlerin gözdesi olan NBA 2K serisinin yeni oyunu Sony'nin PlayStation 5 konsolunu tanıttığı "Oyunların Geleceği" etkinliğinde duyuruldu. NBA 2K21, önümüzdeki sonbahar aylarında konsollar ve PC için piyasaya çıkacak. Yayınlanan duyuru fragmanı oyunun alfa öncesi dönemine ait olduğu için pek bir detay vermedi.

Görünüşe göre, NBA 2K21 her sene olduğu gibi bu senede takvimin gerisinde kalmayacak ve senenin sonunda karşımıza çıkacak. Bu sene şampiyonluk şansı olan her takımın yer alacağı 22 takımdan oluşan bir play-off sistemi uygulanacak. Takvim, yaz aylarının ortalarında tek bir şehirde oynanacak maçlarla tamamlanacak.

NBA 2K21, grafikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor

NBA 2K21, PlayStation 5 etkinliğinde duyuruldu

Oyunun tanıtım fragmanında New Orleans Pelicans'ın 19 yaşındaki çaylak oyuncusu Zion Williamson yer alıyor. Fragmanda Zion Williamson'ın yer alması kapak fotoğrafı olabileceği konusunda da bazı spekülasyonlar yarattı. Oyunun fragmanı Visual Concepts başkanı Greg Thomas ile Zion Williamson arasındaki bir konuşmayla başlıyor. Aralarında geçen 1 dakikalık bir konuşmanın ardından bir demo videosu yayınlanıyor. Videonun daha ilk saniyelerinde Williamson'un yüzünden akan ter, giydiği antrenman forması, şortu ve ayakkabısı inanılmaz detaylı bir şekilde gösteriliyor. Farklı kamera açılarıyla karakteri gördüğümüz videoda ayrıca oyuncunun kas yapısı, göz hareketleri ve hatta hafif dudak hareketleri bile muazzam görünüyor. Fragman, oyuncunun smaç basarak potayı kırmasıyla sona eriyor. Oyunun duyuru fragmanına aşağıdan göz atabilirsiniz.

Sony’nin PlayStation 5 konsolunu tanıttığı etkinlikte NBA 2K21 dışında daha birçok oyun duyuruldu. Aralarında bizi şaşırtan oyunlar olduğu kadar, heyecanladığımız ve ağzımızı açık bırakan oyunlarda oldu. Buna ek olarak PlayStation 5 için duyurulan diğer oyunları merak ediyorsanız buradan bakabilirsiniz.

Oyunun Eylül ayının sonlarında PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X, Nintendo Switch ve PC platformları için piyasa çıkması bekleniyor. Son olarak kimler yeni NBA oyununu merakla bekliyor? Yayınlanan duyuru fragmanı ilginizi çekti mi? Yorumlarda bizimle paylaşın.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2021 12:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2020 21:06
Bu plastik çizgi film karakterine nası şahane dersiniz anlaşılır gibi değil ,,siz alışmışsınız çizgi film oynamaya devam edin,,,,
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2020 10:12
Geldi gene ruh hastamısın kardeşim 2100 demi yaşıyorsun.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.06.2020 01:29
Spor oyunları pc oynanır. 2k16 da bile yapılan parkelelerle oyun o zaman bile ps5 gibiydi. Skorbordlara girmiyorum bile.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2020 09:44
Bu gameplay değil ki. Ara sahnelerde şu nesilde bile muhteşem görünüyor grafikler. Sahadan bir tane bile görüntü yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 16.06.2020 03:37
Oyun içi de böyle olsa olmuş agaaaaa derim konu kapanır
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2020 21:20
Burada ve daha bir çok oyunda oyun içi oynanış videosu yok.
Kalan Karakter : 300 Gönder
NBA 2K21, grafikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×