1/2

NBA Live 08

Okan SAATÇİ
Okan SAATÇİ 3.06.2010 - 12:31
Aradığımız NBA Live bu değil!
Platformlar PlayStation 3
NBA Live 08
  • Yapımcı - Yayıncı EA Canada - EA Sports
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 72
Artılar Sesler, yapay zeka, ara yüz
Eksiler Monoton maçlar, grafikler ve programlama hataları
Geçen yılın Eylül ayında piyasaya sürülen NBA Live 07, hayranlarına büyük ölçüde hayal kırıklığı yaşatmıştı. Birçok teknik hata içermesinin yanı sıra serinin 1 önceki oyuna benzemesi gerçekten kötü bir durumdu. Aynı zamanda EA’nin bu alanda en sıkı rakibi olan 2K Games içinde önüne sunulmuş bir nimetti. 2K Games bu avantajı çok iyi bir şekilde kullanarak liderlik bayrağını eline almıştı ve EA için yapılacak tek bir şey vardı; NBA Live 08 ile bu rekabeti tekrardan ateşlendirmekti. Ancak hedefine tam anlamıyla ulaşamadı.

Monoton maçlara tekrar merhaba

NBA Live 08 ile seriye oynayış konusunda değişiklikler gelmiş. Özellikle dikkatimi çeken mücadeleler oldu. Omuz omuza mücadelelerde gerçekten sıkı rekabetler var. Sert omuz darbeleri, hücum faulleri ve dirsek darbeleri oldukça hoşuma gitti. Örneğin karşı takım hücuma geçerken zaman zaman sizin oyuncularınızı düşürebiliyor, hatta bir omuz darbesi ile birkaç metre ileriye atabiliyor. Tabi aynı şeyler sizin içinde geçerli. Değişik smaç yöntemleri denerken rakibin üstüne bile çıkıyorsunuz. Tabi hücum faulü alarak. Ama zaman zaman hakemim aptal yapay zekası sayesinde yaptığınız faul size atış olarak geri dönebiliyor. Bu da oyunun ilginç bir yanı. Ayrıca attığınız sayıların güzel olanları ağır çekimde tekrardan gösteriliyor. Böylece ne kadar güzel atış yaptığınızı tekrardan görme fırsatı yakalıyorsunuz. Diğer bir gelişmeyi ise, basketlerde görüyoruz. Değişik atışlar var. Pota altında geçerek geriye turnike atışlar, ters smaç, havaya zıplayarak, çeşitli hareketler sonucu basket atabiliyoruz. Örneğin oyunun videolarında rastladığımız o şık smaç ve turnikeleri yapma imkanı yakalıyoruz. Unutmadan; ara paslar birer harika. Boşta gördüğünüz oyuncumuza rakip oyuncular arası güzel paslar atıyoruz. Bazen karmaşa yaşanıyor bu vakitlerde ara paslar çok işimize yarıyor. Ancak tüm bunlar oyunun monotonlaşmasını engelleyemiyor. Çünkü sahada gerçekten soğuk bir maç var. Yüksek bir zorluk seviyesinde bile keyif alamıyoruz. Oyun bizim sayıları atıp, karşı takımın gelip onun elinden topu kapıp, tekrardan sayı yapmamızdan ibaret. Anlayacağınız üzere basitlik ve monotonluk ön planda.

Oyun modları

Game Modes bölümü birçoğumuzun artık ezberlediği modlardan oluşan bir bölüm. Ancak bu sefer hiç olmadığı kadar uzun. İşte bu listenin önemli modlarından birkaçı;

1 on 1: Bu mod isminden de anlaşılacağı gibi, oyuncuların teke tek kapışmasını oluşturuyor. Burada oynatmak istediğimiz bir oyuncu ve bir de rakip oyuncu seçtikten sonra maç alanına geliyoruz. Burada oyuncular kapışıyor, birbirlerine sayısal farklar atmaya çalışıyorlar. Sevdiğiniz oyuncuları yarıştırabileceğiniz bu bölümde dilerseniz kontrolü ele almadan iki oyuncuyu maç yaparken izleyebiliyorsunuz.

FIBA World Championship: Evet geleneksel FIBA Dünya Şampiyonası’nın yapıldığı bölüm. Bu bölümde seçtiğiniz bir ülkeyle şampiyonaya girip, uzun elemeler sonucu ilerleyebildiğiniz kadar ilerleyebiliyorsunuz. Bu şampiyonada 12 Dev Adamlar’ın bulunması gerçekten iyi. Onlarla oynamak gerçekten büyük bir keyif. Lisans problemi de olmadığı için kesinlikle çok hoşunuza gidecek Dev Adamlar’la oynamak.

Season: Bu modla herhangi bir takımı seçip maçlara katılıyoruz. Sezon sonunda aldığımız puanlar neticesinde şampiyon oluyor ya da olamıyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×