Neden ben?

Ozan Uzun
Ozan Uzun 3.06.2010 - 12:31
Bu gece çok uzun olacaktı. Evinin balkonunda oturmuş sigarasını içerken yıldızlara bakıyordu. Ne kadar da güzeldi yıldızlar. Sırf güzel oldukları için onlardan nefret ediyordu.

Bu gece çok uzun olacaktı. Evinin balkonunda oturmuş sigarasını içerken yıldızlara bakıyordu. Ne kadar da güzeldi yıldızlar. Sırf güzel oldukları için onlardan nefret ediyordu. Sigara paketini eline aldı ve inceledi. Sigara sağlığa zararlıdır  cümlesi çok tuhafına gitti, çünkü  sigara içmek ona keyif veiyordu.On yıl az yaşarım diye içinden geçirdi. Derken evin içine girdi ve uzatmadan evi terketti. Arabasına ulaştığında geceyarısı yeni olmuştu.Yola koyuldu.Radyoyu açtı bir takım şaklabanların sesine katlanamayıp teybi kapattı. Yollar bomboştu.Taksimini ara sokaklarından birine parketti ve İstiklal’e doğru yola koyuldu.

Caddenin girişine geldiginde manzaralar tanidikti. Kontrolsüz içip kusan ; bilincini kaybetmiş liseli gençler  yürümekte zorlanan bir çok insan ; sokak köşelerinde orospular. Bu caddeden ve üzerindeki insanlardan igreniyordu. Yeni çagin eglence kültürü bu muydu? Bilinç duvarlarini yikna kadar alkol almak , farkli giyinmek , tuhaf konuşmak…

Her zamanki gibi hızlı yürümeye başladı. Cadde oldukça kalabalıktı. İki genç kızın arkasında kaldı. Kızlar bol pantalonlar giyiyorlardı ve askılı tişörtleri vardı.Farklı olmak için böyle giyinmişlerdi fakat birbirlerinden  farkları yoktu. Çevresinin fabrikadan çıkmış standartlarla çevrili olduğunu farkedince irkildi.  

  • 45’liğin orda bir yeni bir bar açılmış çok cool bir yer , iyi müzik çalıyor ortam güzel,  ayrıca bira da ucuz istersen bakalım.

  • Hoca sen hep böyle diyorsun , gidiyoruz bok gibi çıkıyor!

  • Beğenmezsen çıkarız alla alla , hem geçen gün Ahmet’I gördüm orda , çok tatlı çocuk ya!

  • Şaka!

  • Valla.  

Öfkesi tüm bedenini kaplamıştı ; kaçacak bir yeri yoktu. Heryerdeydiler. Fakat sonunda hedefine ulaşmıştı ; bir ara sokağa daldı ve ilerlemeye başladı. Çıkmaz sokağa ulaştı. Hiç ses yoktu. Sokak lambasını bir gün önce bozmuştu. Sokak çok karanlıktı. Bir binanın yanına geldi arka kapıdan içeri girdi  ve merdivenlerden çatıya kadar çıktı. Apartmanın çoğu dairesi boştu. Çatıdan caddeyi görebiliyordu. Artık sadece beklemesi gerekiyordu. Bacaya yaklaştı  ve arkasından bir çanta aldı. Buraya ilk kez gelmiyordu. Çantayı açtı ve onu kurmaya başladı. Bir dakikadan az sürdü. Silah rus yapımı  bir Dragunov’du. Kıvılcım çıkarmaması için namlusu modifiye edilmişti. Şarjörü taktı , dürbünü açtı ve izlemeye başladı. Kurbanı bir bar girişinde masumca oturuyordu. Yanında bir kadın vardı , güzel bir kadın. Silahı kurdu ve düşünmeden tetiği çekti.  

“ Uzakta , ormanın derinliklerinde bir ev bardı , tahtadan bir ev. Küçük  çocuk güneşin doğuşuyla uyandı. Heyecanlıydı ; belli ki bu günü gelmesini iple çekmişti. Hemen giyindi ve dışarı fırladı. Dışarıda yaşlı birt adam yüzünde tatlı bir gülümsemeyle onu bekliyordu.  

  • Hazır mısın?

  •  Evet , herşeyi çantama koydum.

Sessizce ormanda yürüdüler. Gölün kenarına  gelince durdular. Küçük çocuk heyecanla çantasını açtı ve içinden el yapımı bir olta çıkardı. Kıyıya , yaşlı aamın yanına gitti ve oltasını suya salladı. Tam bu sırada gölün yüzeyide kendini yüzünü gördü. Bir daha hiç bu kadar mutlu olmadı.

…..  

Matematik dersinin son dakikalarıydı. Tahta başınaki öğretmen bir kaç öğrenci ile hararetli bir tartışma içindeydi. Sınıfın bir kısmı kendini derse vermişti. Onun aklı ise başka yerdeydi.

Bakışlarını yandaki sıraya yöneltti. Tüm ihtişamıyla orda duruyordu. Kalbi sıkıştı.

Derken beklenmedik birşey oldu ve o aniden başini çevirdi. Eliyle tahtayi gösterek “ Neden bahsediyor bunlar ? “ diye sordu.

Dünyanın sonu dedikleri bu olmalıydı. Kalbi güm güm atıyordu , ağzı kurumuştu. Gerçek olamayacak kadar güzeldi. Sanki üzerinden bir kamyon geçmişti. Aklını toplamakta zorluk çekiyordu. “Hiçbir fikrim yok.” Diye cevap verdi. Suratında şaşkın ifadeden dolayı kız güldü ve yanındakiyle konuşmaya devam etti.

 Bu kız bir melekti. Göz göze geldiklerinde kendini çıplak ve güçsüz hissediyordu. Kızın onu

Sevmesi için herşeyi yapardi ama kiz onu hiç sevmedi.

  ----

Yanıbaşında duruyordu. Dizlerinin üzerine çökmüştü. Arkadaşı ise yerde yatıyordu , bir kaç yerinden vurulmuştu , ölümü yakındı.

Sadece birbirlerine bakıyorlardı , söylenecek bir şey kalmamıştı.Arkadaşı  cılız bir sesle

  • “Görüşürüz”    dedi.

  • Seni fazla bekletmeyeceğim

Arkadaşinin cansiz bedeninin yaninda ayrildiktan  bir kaç dakika sonra karninda bir aci hissetti elini karninda çekti ve kendi kanini gördü. Biran içini umut kapladi. Fakat umdugu gibi degildi. Aklinda sadece  tek soru vardi. “Neden ben?“

Tetiği çektiği anda bir damla gözyaşı yanaklarından aşağı süzüldü ve yere düştü. O damlayla birlikte geçmişi de yok olmuştu.

Ölüm hemen geldi. Kurban başindan vurulmuştu. Hemen çantasini topladi ve aşagi indi. Arka sokaklarin birinde bir araba onu bekliyordu.

Bindi ve uzaklaştı.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.12.2022 21:55
Kalan Karakter : 300 Gönder
Neden ben?

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×