1/2

Need for Speed: Hot Pursuit

Need for Speed: Hot Pursuit

Mahmut Saral
Mahmut Saral 29.06.2010 - 16:25
Spot ışıkları, kaçakları işaret ediyor
Bundan yıllar öncesiydi. Benim için arabaların ön planda olduğu oyunlar, gezip eğlenme hedefli olanlardı. Bu düşüncemden dolayı Need for Speed II'nin bende yeri çok ayrıdır. Kokpit kamerasındayken Jaguar sürmek gibisi yoktu… Aynı seriye mensup, tamamen farklı oynanış mekaniklerine sahip Hot Pursuit'e geldiğimizde ise, amaç farklılaşıyordu. Yakalanıp dört duvar arasına sıkışmaktansa, elimizin altındaki gıcır gıcır arabayla son hızla özgürlüğe doğru yol almak…

2000'li yıllara geldiğimizde modifiye çılgınlığı doğdu, sokak kültürü benimsendi ve bitmek bilmeyen hız tutkusu, gitgide alevlendi. Ömrü bitmek üzere olan NFS ismini tekrardan hayata kazandıran Underground, şimdi de bu görevi Criterion önderliğindeki Hot Pursuit'e devrediyor. Yenilikler iyidir, ama bir noktadan sonra eski efsanevi ruhu da geri getirmek gerekir. İşte yapımcılar bunun için uğraşıyor.

Need for Speed: Hot Pursuit


Criterion Games, Burnout serisiyle nam salmış bir stüdyo. Bundan yıllar öncesinde EA Games, yeni yapılanma dahilinde bir NFS oyununu da Criterion'a vermiş ve fitilin ucunu ateşlemişti. Orijinal oyunun çıkmasından tam 12 sene sonra. Eminim ki çoğu oyuncu, Hot Pursuit'i beklemiyordu. Açıkçası benim için sürpriz oldu. EA'in E3 standında kaçan araçları ve polisleri görünce, işin aslını anladım. Onca zaman sessiz kaldıktan sonra Criterion Games resmen patlamaya hazır bir bomba halini aldı. Tarih de belli; 16 Kasım, Amerika. 19 Kasım, Avrupa…

Olay nedir?

Yapımcılar bu oyunla, klasik Hot Pursuit ruhunu tekrar yakalamayı ve oyuncuları heyecana boğmayı planlıyor. Bu konuda da oldukça iddialılar. Oyunumuz, Pursuit moduna odaklı olarak hazırlanıyor. "Amacımız, o heyecan dolu takip sahnelerini sağlayarak adrenalini üst seviyede tutmak." Büyük ihtimalle bu olacaktır da.

Kariyer modunu polis veya kaçak bir sürücü olarak oynayabileceğiz. Bir taraf kaçarken, diğer taraf da kovalamak ve en nihayetinde yakalamakla yükümlü. Polislerde saldırgan ekipmanlar, sürücülerde de savunmaya yarayan malzemeler bulunacak. Bir çanta dolusu parayla yola düştünüz ve sınırı geçmek için son hızla gidiyorsunuz, ama o da ne? Polisler karşınızda ve giderek artıyorlar. O halde, sürüş tekniklerinizi konuşturma vaktidir.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×