1/2

Need for Speed: ProStreet

Need for Speed: ProStreet

Pamir Gökalp
Pamir Gökalp 3.06.2010 - 12:31
NFS'nin yeni üyesi geliştirilen özellikleriyle bekleneni verebildi mi? İşte cevabı...
Platformlar PC
Need for Speed: ProStreet
Merlin Puanı 77
Artılar Bol modifiye seçeneği, Geliştirilmiş Drag modu, alışılanın aksine hoş yarış organizasyonları
Eksiler NFS'nin daha önceki oyunlarından çok uzak bir çizgide olması, Çok kötü seçilmiş müzikler, Bir süre sonra sıkan oynanış
“Ryan Cooper yarışı önde götürüyor. Evet sayın izleyiciler artık son viraja gelmek üzere ve… Aman tanrım... Ryan Cooper son virajda çok kötü bir kaza yapıyor arabası paramparça… Ryan Cooper’ın sağlık durumu ise…”

Bu senenin ikinci çeyreğinde duyurulmuştu Need For Speed ProStreet. EA artık oyunu biraz daha değiştirmek istiyordu anlaşılan. Bu kez önceki oyunların aksine sokaklarda değil pistlerde yarışacaktık. Gün geçtikçe oyun hakkında daha çok bilgi edindi oyuncular. En sonunda Kasım 2007 geldi. Acaba EA yaptığı bu değişiklikle oyunun daha çok sevilmesini başarabilecek miydi?

Polisler artık yok

Az önce de bahsettiğim gibi ProStreet’de artık sokak yarışları, polisler yok. Oyun artık yarış pistlerinde geçmekte. Kısaca oyundan bahsetmek gerekirse amacımız bir sürü yarışlar dizisi yaparak iyi bir unvan kazanmak. Bu yarışları oynama şeklimiz ise biraz farklı. Bu kez çeşitli yarış organizasyonlarına katılıyoruz. Her organizasyonda 5-6 yarış bulunmakta ve organizasyonu kazanıp yeni organizasyonlara katılabilmekteyiz.

Daha önceki oyunların aksine ana karakterimizin adı belli; o da Ryan Cooper. Elde etmemiz gereken unvan da kısaca “Kral”. Ancak direk çötenk diyerek kral olamıyoruz maalesef. Katıldığımız organizasyonları bitirip kral olma yolunda daha ciddi sınavlara yelken açmalıyız.

Oyunu ilk açtığımızda güzel bir demo izliyor ve kendimizi ana menüde buluyoruz. Ana menü ve tema oldukça başarılı diyebilirim. Oynayabilmek için yine Kariyer, Organizasyon ve Hızlı yarış modları mevcut. Organizasyonda bir organizasyon seçip onu oynuyor, hızlı yarış da ise direk bir yarış seçip oyuna başlıyoruz.

Gelelim en merak edilen mod olan Kariyer moduna. Kariyer modunda çeşitli organizasyonlara katılıp Kral olmaya çalışıyoruz. Her organizasyondan önce kullanacağımız arabalarımızı ve yedek arabamızı belirtiyoruz. Organizasyonlarda başarılı olabilmek için belli bir miktar puan toplamamız gerekiyor. İstersek daha fazla puan toplayarak organizasyonu domine edebiliyoruz. Yani güne damgamızı vuruyoruz Böylece ekstra ödüller de kazanabiliyoruz. Bu yarışları kazanıp Grip King, Drift King, Drag King, Speed King ve ardından Showdown King olup oyundaki kariyerimizi tamamlıyoruz.

Yarışlar ne alemde?

Yarışlara gelecek olursak daha önceki oyunlardan çok da farkı yok. Grip modu bir pistte 2-3 tur atarak birinci gelmeye çalışıyoruz. Grip Class modunda ise 2 tane grup oluyor. Her grupta 4 araç bulunuyor, siz ise kendi grubunuzda 1. olmaya çalışıyorsunuz. Bir nevi 2 yarış iç içe de diyebiliriz. Sector Shootout modunda pistin her sektöründe en iyi dereceyi yapmaya çalışıyoruz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×