Need For Speed: ProStreet

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Sokak yarışlarına profesyonel bir dokunuş.
EA'nin popüler yarış serisi Need for Speed, hız kesmeden yoluna devam ediyor. Underground 1 ve 2 ile başlayan modifiye çılgınlığı, NFS'yi türünün parıldayan incisi haline getirdi. Most Wanted ve Carbon ile iyiden iyiye emsalleriyle arayı açan NFS, yılsonu Pro Street ile pistlere geri dönüyor.

Caddeler nerede?

Epey bir süredir yarış için özel tasarlanmış pistlerden, kalabalık seyirci topluluklarından uzaktık. Bu özlememize Pro Street son veriyor. Zira artık yarış takvimlerinden hafta sonu yapılacak özel yarışları kollayacağız. Bu yarışların çehresi Fast and Furious tadında olacak. Trafiğe kapalı alanlarda cereyan edecek olan bu karşılaşmalar da, büyük ödüllere boğulacağız ve asıl olarak kariyerimizi de bu yarışlardan zaferle döndükçe geliştireceğiz.

İçerisinde kariyer modu bulunan her NFS'de olduğu gibi Pro Street'te de para kazanmak oldukça önemli. Zira yeni arabaların yanında, önceki NFS'lerden çok daha fazla sayıda bulunacak olan modifiye seçenekleri için, cüzdanlarınızı daima dolu tutmalısınız. Eğer işin görsel yanında haddinden fazla zaman harcıyorsanız, size buz dağının bir de görünmeyen tarafı olduğunu hatırlatalım. Zira performans arttırıcı eklentiler, oyunun en değerli ürünlerini oluşturuyorlar. Pro Street'te asıl olan otomobilinizin nasıl göründüğü değil, hızı!

Hasar da alıyor muymuş?

Neredeyse tüm yarış oyunu fanatiklerinin görmekten ilginç bir keyif aldığı 'hasar sistemi' , Pro Street ile yeniden jargonumuza ekleniyor. Ancak aklınızda Forza Motorsports'taki kadar gerçekçi bir sistem canlandırıyorsanız, tek kelimeyle bu fikrinizi 'unutun'. NFS serisinin arcade ruhuna gölge düşürmeyecek şekilde geliştirilen hasar sistemi, yüksek hızla çarpmalarda bile ufak hasarlar verecek; bu da genellikle kaportanın çizilmesi, yamulması, göçmesi şeklinde olacak. Yani ağır hasarla yarışı terk etmek zorunda kalma gibi bir durum söz konusu değil. Performansa etki mi? Maalesef Need for Speed: Pro Street için bundan bahsedemiyoruz. Otomobilinizde oluşan hasarlar sadece görsel detaylardan ibaretler.

'NFS serisinin son yıllarda kendini tekrar etmeye başladığı', fan'lar arasında çokça dolaşan bir diyalog. EA oluşan bu kötü yakıştırmayı tamamen bertaraf etmek için serinin en yeni halkasını, yani Pro Street'i çizgisellikten kurtarmak için bir takım değişikliklere gidiyor. Hafta sonu yarışları, oyuna eklenen yeni yarış modları (örn: Grip) ve oynanışa bir katkısı olmayan hasar sistemi ile EA, bu gayesine ulaşmaya çalışıyor. Yılsonunda bunu ne kadar başarabildiklerinin şahidi olacağız. Şimdilik, ekran görüntüleri ve ortalıkta dolaşan birkaç bilgiden başka materyalimiz yok. İlgiyle bekliyoruz…
Yorumlar 19
MK Okuru
MK Okuru 9.12.2022 19:59
Kalan Karakter : 300 Gönder
Need For Speed: ProStreet

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×