1/2

Need for Speed: Shift

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
EA, gaz pedalından ayağını çekmiyor
Platformlar PC
Need for Speed: Shift
  • Yapımcı - Yayıncı Slightly Mad Studios - EA Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Yarış,Yarış
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 86
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%90
Artılar heyecanlı yarışlar, kokpit kamerası, yeni başlayanlar için sürüş asistanı
Eksiler sınırlı modifiye imkanı, uzun yükleme süreleri
Yaşamın tam kıyısına gelmişken tekrar hayata dönmek… Need for Speed (NFS), 2003 yılına gelindiğinde tamamen değişmiş ve “yasa dışı sokak yarışları” kültürünü benimseyen Underground isimli üyesiyle geri dönmüştü. Issız sokaklardaki mücadeleler, hız sınırlarının ihlal edilmesi, güzel kızlar ve modifiye çılgınlığı, 2003 yılından sonraki dönem için yeni bir akım başlatacaktı ve öyle de oldu. Böylece sadece NFS değil, yarış oyunu anlayışı da değişmiş oldu. Yeni üyelerden Most Wanted da oldukça fazla beğenildi, ama seviyenin düşüşü gün geçtikçe arttı ve tekrar yaşamın kıyısına gelindi. EA Games, Shift ile bir kez daha değişim kararı aldı. Acaba bu düşünce, NFS’yi bir kez daha hayata döndürmeye yetecek mi?

Tozu dumana katın

EA, Undercover faciasının ardından önlem almakta gecikmedi. Öncelikle üç yeni yapım birden duyuran firma, sonrasında işe “yapımcı kadroyu” değiştirerek devam etti. Yeni nesil konsollar ve PC için hazırlanan Shift’i, Slightly Mad stüdyosu hazırladı. Kanun dışı yarışlar ve polisler, yeni yapımda yerini pist yarışlarına devretti. Yetkililer, piyasadaki diğer yarış oyunlarını da göz önünde bulundurdu ve yapılan birkaç eklemeyle birlikte yeni NFS oyunu da son halini aldı.

"Böyle bir arabanız varsa, yarışmak yersiz."

Yeni bir karakter profili oluşturduktan sonra, kullanmak istediğimiz aracı seçiyoruz. Shift’te Audi, Ford, BMW, Aston Martin, Lotus, Dodge, Nissan, Shelby, Subaru ve Mitsubishi gibi önde gelen araç üreticilerinin ürünleri yer alıyor. Henüz tecrübesiz bir sürücü olarak ilk yarışımıza çıkıyoruz. Pist ve araç tasarımlarının göze hoş göründüğünü söyleyebilirim. Onlarca aracın yer aldığı yarışlar ve bire bir mücadele edeceğiniz organizasyonlar mevcut. Yarış esnasında yapacağınız her hareket, sizin kişiliğinizi geliştirmeye yardımcı oluyor. Çok dikkatli bir sürücü olarak puanlar elde edebiliyor veya oynanış sırasında rakiplerinize çarparak, onları yoldan çıkararak tehlikeli bir sürücü statüsünü elde edebiliyorsunuz. Hızlı sürüşler, driftler ve dahası size ekstra puan olarak geliyor.

Zafere giden ideal yol

Yapımı default olarak oynadığınızda, her pist üzerinde “ideal yarış çizgisi” yer alıyor ve aracınız virajlara girdiğinde hızı otomatikman düşüyor. Böylece daha sorunsuz dönüşler elde edebiliyor ve vakit kaybetmiyorsunuz. İdeal yarış çizgisinden kasıt da yine oyun deneyimini en kusursuz hale getirmek. Fakat bu durum, oyunu fazla kolaylaştırdığı için çoğu oyuncu tarafından beğenilmeyecektir.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×