1/2

Need for Speed: Underground 2

Arda Gündüz
Arda Gündüz 3.06.2010 - 12:31
Heyecanlı yarışlara ne zaman start verilecek?

Need For Speed: Underground oyununu neresinden överek başlasak yazıya acaba? Övmek yerine, oyunun bize yaşattıklarını kısaca belirtelim; yarış heyecanını ve hızı bizlere hissettirdi. Süper modifiye özellikleri ile farklı görünüşte arabalar yaratmamızı sağladı, lisanslı arabaları beğenimize sunması sayesinde, daha gerçekçi bir oyun oynama fırsatı verdi. Bunların hepsi, Underground potasında mükemmel bir biçimde birleştirildi. Tüm dünyada milyonlarca satan Underground için, bir devam oyunu beklememek olmazdı. Nitekim Electronic Arts da bizim gibi düşündü, yarış heyecanını ve hızı daha da katlamak için, Underground 2’nin yapımını duyurdu. Hakkındaki bilgileri vermek de bize düşüyor tabi ki.

Underground 2, ilk oyundaki tüm mükemmel özellikleri, daha da geliştirerek ve üzerine yeni özellikler katarak karşımıza çıkacak. İlk olarak oyunun geçtiği yeri belirtmek gerekirse, birbirine komşu olan, 5 bölgeden oluşan bir şehir içerisinde mücadele ediyoruz. Bu 5 bölgenin her biri, kendine has bir görünüşe ve yol şekline sahip. İlk oyundaki şehirden çok daha büyük bir şehirde Free Roaming olayı uygulanacak. Olayın özü, bu koca şehirde istediğimiz zaman istediğimiz bölgeye arabamızı sürebilecek, belki de alternatif yollar bile keşfedebileceğiz. Bunu oyun çıktığı zaman daha rahat görebilme şansımız olacak.

Büyük Şehir, Büyük Trafik

Şehir büyüdükçe, hayat şartları da zorlaşıyor tabii. Artık oyunda, gerçek zamanlı olarak gün/gece dönüşümlerine şahit olabileceğiz. Eğer yarışa akşama doğru başlıyorsak, gecenin çökmeye başladığını ve belki de yarış esnasında karanlık bir gökyüzünün altında yarışıyor olduğumuzu görebileceğiz. İlk Underground’da, tüm yarışlar gece gerçekleşiyordu, artık Underground 2’de gündüz yarışlarına da hazır olun. Hazır gündüz demişken, trafikten de sözetmek gerekiyor. Olaylar, gerçek zamanlı olarak işleyeceğinden, günün bazı saatlerinde trafik yoğun olurken, bazen de açık olabilecek. Eğer şanssızsak, gündüz vaktine denk gelen yarışlarda, ilk oyundakinden daha yoğun bir trafik ile boğuşmamız gerekebilecek. Ne yapalım, iyi yarışçı her şartta galip gelmeye çalışandır diyerek, arabalar ve mofidiyelerden bahsedelim.

Oyunda lisanslı olarak karşımıza 30 araba çıkacak. Arabalar, bizim hergün rastlayabileceğimiz tanıdık markaların üst düzey modellerinden oluşacaklar. Örneğin; Ford, Mazda, Nissan, Toyota, Wolkswagen, Subaru gibi arabaların yarış düzeyinde olan modellerine, oyun içerisinde rastlayabilmek mümkün olacak. Kesinleşmiş olan bazı araba modelleri de bulunuyor. Bunlar; Mazda RX-8, Nissan 350z, Lexus IS 300 ve Subaru WRX Sti. Bunların yanında, bir sürü fişek gibi araba bizi bekliyor. Bu mükemmel arabaların oyunda olmaları bir yana, onları istediğimiz gibi modifiye edebilme seçeneğine sahip olmamız, arabaları büyüleyici güzellikte makinelere çevirebilmemize olanak sağlıyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×