1/2

Need For Speed: Underground 2

Cemil Karakullukçu
Cemil Karakullukçu 3.06.2010 - 12:31
Underground 2'ye farklı bir bakış...

Uzun yıllardır otomobil yarışı yapar durur firmalar. Onlar yapa dursunlar, ben her çıkan yarış oyunun ardından kendime hep aynı soruyu yöneltirim: “Ama nereye kadar?” Gerçeği söylemek gerekirse, artık otomobil oyunlarından midem bulandı. Sıkıldım. Sürekli aynı atmosfer, aynı gerilim, aynı entrikalar. Yok efendim şu oyunda daha iyi çarpışma sahneleri varmış. Yok şu daha gerçekçiymiş. Yok şu oyundaki arabalar daha hızlıymış falan da filan…

Bunca şeyden sonra kendime bir soru daha yöneltebiliyorum (helal olsun bana!): “Peki ama neden sıkıldım?” Diğer yarış oyunu tutkunlarına biraz tuhaf gelecektir şüphesiz. Aslında sebebi çok basit. Her tür oyunda olduğu gibi, bu türde de çeşitlilikten, ilginçlikten hoşlanırım ben. Her ne kadar otomobil manyağı olmasam da, güzel oyuna asla “hayır!” diyemem. Ama her türde olduğu gibi bu türde de en sağlam oyunlar bile yeniliğe çok uzak oluyorlar. Pahalı arabalar, gerçekçi otobanlar, sürat, hız, ama nereye kadar?

NFS: Underground gerçekten iyi bir oyun. Buna asla “hayır kötü oyun” diyemem. Ama benim beklentilerimin birçoğunu karşılayamadı. Bunlar neler miydi? Hız duygusu iyiydi, ama arabaların kokpitleri yoktu. Grafikler ve atmosfer süperdi, ama araba modifikasyonu çok sıradandı. Her şeyi bir kenara bırakın, yarıştan yarışma menüler sayesinde geçiyorduk. Yuh yani! Sokak yarışı isteyen bir adam, ne yapsın menüyü? Kısacası oyun güzel ama bir o kadar da kötüydü bence.

Ve…

Aslında bunca sözden sonra işin aslına gelmek gerekirse, Underground yarış oyunları türünde bir hayli hareketliliğe yol açtı diyebilirim. Şu anda yapım aşamasında olduğunu bildiğim bir ton yarış oyunu var ki, hepsi de Underground tarzında. Grafikleri, atmosferi. Her yönleriyle Underground’ı çağrıştırıyorlar.

Bırakalım onlar Need for Speed’i bir adım geriden takip etsinler, biz Undergroun 2’ye geçelim. Evet, Underground 2 şu anda yapım aşamasında. Oyunu EA Black Box firması yapıyor. Oyunun henüz çıkış tarihi belli değil. Ama tüm platformlar için çıkacağını biliyoruz. Ayrıca sizi bilmem ama, bu defa benim istediğim türden bir oyuna kavuşma ihtimalim oldukça yüksek. Çünkü Underground 2, benim yarış oyunlarında en nefret ettiğim şeyi ortadan kaldıracak, neyi mi? Tahmin edin. Tabii ki menüleri! Her yarış sonunda menülere girip ayar yapmaktan, araba seçmekten ve “Ok” düğmesine basıp oyuna dönmekten bıktım. İşte Underground 2, bu işi tamamen olmasa da büyük bir oranda çözecek.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×