Netflix 30 yeni oyun üzerinde çalışıyor

Murathan Özlü
Murathan Özlü 26.04.2022 - 17:23
Yükselen üyelik ücretleri ve iptal edilen projeler ile gündem olan Netflix 30 yeni oyun üzerinde çalışıyor.

Bir süre önce oyun sektörüne giriş yapan Netflix 30 yeni oyun üzerinde çalışıyor. Dev dijital yayın platformunun, yıl sonuna kadar üyelerine yaklaşık 50 oyun sunmayı hedefledikleri belirtiliyor. İsmini açıklamayan bir kaynak Washington Post'a verdiği demeçte Netflix'in oyun sektörüne "her koldan" giriş yapmayı planladığını ancak şimdilik mobil oyunlara odaklanacağını belirtmiş.

Netflix 30 yeni oyunu yıl sonuna kadar yayınlamayı planlıyor

Netflix kullanıcılarının şimdilik 18 oyuna erişimi var, bu da Netflix'in yaklaşık 8 ay içerisinde otuza yakın oyun çıkarmayı planladığı anlamına geliyor. Bir zamanların en popüler dijital yayın platformlarından Netflix son dönemde artan üyelik ücretleri ve reklam sistemine geçeceği dedikoduları ile tepki çekmiş, ardından " fazla masraf çıkardıkları" için bazı animasyon yapımlarını iptal etmişti.

Netflix 30 yeni oyun
Netflix ilk oyunlarını Kasım 2021'de duyurmuş, o tarihten bu yana geçen 6 ay içerisinde Arcanium: Rise of Akhan, Into the Dead 2: Unleashed, Dungeon Dwarves dahil gibi çeşitli oyunlar çıkarmıştı. 

Netflix 19 Nisan'da yayınladığı duyuruda şu an kadar ki en büyük gelir kaybını açıklamıştı, açıklama firmanın 200 bin üye kaybetmesinin ardından gelmişti.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 29.03.2023 13:04
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.04.2022 16:19
30 tane oyun yapacağına 1 tane AAA adam gibi oyun yap herkes seni konuşsun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 26.04.2022 17:54
İnto the Dead 2 Unleashed netflix in oyunu değil. Pikpok firmasının oyunu. Aynı oyunun önüne Unleashed ismi koyup netflix adı altında yayınladılar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Netflix 30 yeni oyun üzerinde çalışıyor

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×