Netflix bünyesindeki herkese Covid 19 aşısı şartı getirdi

Murathan Özlü
Murathan Özlü 29.07.2021 - 11:25
Netflix bünyesindeki bütün stüdyo ve oyunculara pandemi aşısı olma zorunluluğu getirdi ve firma bunu uygulayan ilk Hollywood firması oldu.

Covid-19 vakalarının ABD'de tekrar yükselişe geçmesinin ardından Netflix bünyesindeki herkese Covid-19 aşısı olma şartı getirildi. Böylece Netflix, dünyada bu önlemi uygulayan ilk (büyük) Hollywood firması oldu. Netflix'in bu kararı alma sebebinin,  Amerika Birleşik Devletlerinde yayılmaya başlayan Delta varyanı olduğu ifade ediliyor.

Netflix bünyesindeki

Netflix bünyesindeki herkes Covid-19 aşısı olmak zorunda

Deadline'ın haberine göre aşı zorunluluğu Netflix bünyesinde -yakın temas halinde- çalışması gereken bütün stüdyo çalışanları ve aktörler için geçerli olacak.  Bu karara, ülkede geçtiğimiz hafta stüdyolar arasında imzalanan " fiziksel ortamda çalışmaya dönme" protokolünün ardından varıldığı ifade ediliyor.

Aşılar zorunlu tutulacak olsa da Netflix'in belli gruplar için istisna uygulayacağı ifade ediliyor. Bu istisnalara sebep olarak da belli yaş grupları, dini ve tıbbi sebepler örnek gösteriliyor. Los Angeles eyaletinin 2 bin 60 vaka ve 4 vefat  bildirmesinin ardından ABD'de aşılama çalışmaları tekrar hız kazanmıştı.

Pandemi sebebiyle Hollywood dizileri tekrardan durma noktasına geldi. Bridgerton, Westworld, American Horror Story ve Woke isimli dizilerin tamamı dizi çekimlerine ara vermek durumunda kaldı.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 17.09.2021 01:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2021 09:25
Anan baban 30 yıl önce senin gibi düşünüp kızamık, su çiçeği, menenjit aşısı olmasaydı bu lafları şimdi söyleyebilir miydin çocuk adam.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.07.2021 22:47
Sacma sapan komplo teorilerine itibar etmeyin.Mutlaka aşınızı olun arkadaslar.
MK Okuru
MK Okuru 30.07.2021 00:24
ilaçların bile yan etkileri onlarca yıl sonra netleşiyor. bu aşının ne bok olduğunu biz ne bilelim
Kalan Karakter : 300 Gönder
Netflix bünyesindeki herkese Covid 19 aşısı şartı getirdi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×