Netflix Türkiye abonelik sayıları hakkında açıklama geldi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 18.06.2020 - 12:59
CompariTech firmasının yayınladığı raporlarda Netflix Türkiye abonelik rakamlarının açıklanmasından sonra Netflix'ten resmi bir açıklama geldi.

Netflix Türkiye abone sayısı her zaman merak konusu olmuştur ama son dönemde firmadan bu konuda herhangi bir açıklama gelmiş değil. Buna rağmen zaman zaman analist ya da farklı firmaların bu konuda yapmış oldukları açıklamaları görebiliyoruz. İşte bunun son örneği geçtiğimiz saatlerde yaşanmış ve CompariTech firması Netflix Türkiye abonelik sayılarına dair bazı verileri paylaşmıştı. İşte bu verilerin Netflix Türkiye tarafından gerçeği yansıtmadığı açıklandı.

Netflix Türkiye abonelik sayıları hakkında açıklama geldi

Öncelikle Comparitech firmasının açıklamış olduğu raporlara bakalım. Firmanın yapmış olduğ açıklamaya göre 2020 1.çeyrek sonu itibari ile Netflix Türkiye abone sayısının 1.7 milyondan fazla olduğu belirtilmiş. Yine aynı tarih itibari ile toplam geliri 53.1 milyon dolar olarak açıklanan Netflix'in 2.çeyrek abone beklentisi ise 1.9 milyon civarındaymış. Yani içerisinde bulunduğumuz çeyrekte firmanın 200.000 abonelik daha hedeflediğini görüyoruz. Yine aynı şekilde 2.çeyrek gelir beklentisinin ise 60.2 milyon dolar olduğu belirtilmiş.

İşte açıklanan bu verilerden sonra Netflix Türkiye'den karşı bir açıklama geldi ve bu rakamların gerçeği yansıtmadığı belirtildi. Bu konuda ilerleyen günlerde duyuru yapacaklarını da belirten Netflix yetkilileri ayrıca "Kamuoyunun yalnızca Netflix tarafından yapılan resmi açıklamaları dikkate almasını rica ediyoruz" ifadesinde de bulunmuş.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2021 17:41
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.06.2020 15:29
USA kısmına göre içeriklerinin %50 neredeyse telif yüzünden yok bu hali ile bile başka legal rakibi olmadığından üye sayısı çok iyi. Ben yine vpn ile USA Netflix devam en azından içerik sıkıntım yok, ilerde bir dizi veya filmin sansür yeme saçmalığı ile de uğraşmayacağım..
MK Okuru
MK Okuru 19.06.2020 10:12
Telifle alakalı değil. O içeriklerin çoğu bizim ülke için uygun değil o yüzden yok
Kalan Karakter : 300 Gönder
Naru61
Naru61 19.06.2020 09:11
Gayet iyi rakamlar doğru ise.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Netflix Türkiye abonelik sayıları hakkında açıklama geldi

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×