Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddia ediliyor

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 19.07.2020 - 00:34
Gazeteci Cüneyt Özdemir yaptığı açıklama ile Netflix ve hükümet yetkilileri arasında geçen görüşmelerin zora girdiğini belirtti. Netflix Türkiye'den çekilebilir.

Netflix Türkiye ayağının sonlanabileceği iddia edildi. Bildiğiniz gibi son dönemde Netflix ve hükümet kararları arasında bazı anlaşmazlıklar ve spekülasyonlar ortaya çıkıyor. Netflix Türkiye her ne kadar daha önce yaptığı açıklamalarda ilgili kararnamelere uyulacağını dile getirse de firmanın ülkeden çekilmez üzere olduğu sık sık gündeme geliyor. Bu sefer ki iddianın kaynağı ise ünlü gazeteci ve son dönemin popüler Youtuber'larından Cüneyt Özdemir oldu.

Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddia ediliyor

Cüneyt Özdemir kendi sosyal medya hesaplarından Ak parti ve Netflix arasında geçen görüşmelerin zora girdiğini belirttiği gibi Türkiye'nin Netflix'i yasaklayan ilk ülke olabileceğini de dile getirdi. Pazartesi günü bu konuda bazı açıklamalar yapacağını belirten Cüneyt Özdemir, şu ifadelere yer verdi; "Netflix ve Ak Parti arasındaki pazarlık restleşmeyle bitti. Ak Partinin eşcinsellik sansürüne Netflix rest çekti. Türkiye'de dizi çekimlerini durdurdu. Sansürü kabul etmedi. Dünyada Netflix'i yasaklayan ilk ve tek ülke Türkiye mi olacak? Turizm Bakanlığı, Rtük ve Netflix arasında hangi pazarlıklar yaşandı? Hangi dizide roller değiştirilmek istendi? Rtük kaç Netflix dizisine sansür uygulamak istedi? Netflix gemileri nasıl yaktı? Pazartesi anlatacağım"

Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddia ediliyor

Tabi bu iddiaları kuvvetlendiren asıl olay ise Netflix Türkiye'nin Şimdiki Aklım Olsaydı dizisini rafa kaldırması oldu. Belirtilenlere göre iptalin asıl gerekçesi Cüneyt Özdemir'in de bahsettiği bu görüşmelerden kaynaklanıyor. Dün bu dizinin son dakika iptal edildiğini öğrenmiştik. Hatta dizinin yönetmenliğini yapan Çağan Irmak, set ekibi ve oyuncuların çekimlerin ilk gününde bu kararı öğrendiği de belirtilmişti. Daha önce de Aşk 101 dizisinin senaryosuna müdahale edildiği belirtilmiş ve Netflix'in bu gibi durumlardan rahatsız olduğu öne sürülmüştü.

Tabi tüm bunların yanı sıra Cüneyt Özdemir dışında Netflix Türkiye'den de konuyla ilgili resmi bir açıklama bekleniyor.

Yorumlar 55
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 11:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2020 03:18
Güzel, kalitesiz diziler yerine gidin HBO max alın
MK Okuru
MK Okuru 21.07.2020 09:39
Satın almak için Tr de olması mı lazım ileri zekalı? İşine gelince her siteye girersin .d sen şuna İngilizce bilmeyen bir ileri zekalıyım desene :D
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 16:48
HBO nun Türkiyede olmadığını biri şuna söylesin.
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 15:25
Aynı kaderi paylaşmaz çünkü diğer platformların amacı netflix gibi değil. Netflixin tek amacı var o da eşcinsellik. Mesela Yüzüklerin Efendisini Amazon değilde Netflix alsaydı siyahi erkek elf ile asyalı erkek cücenin sevişmesini izletirdi. Elbette Türk milletinin kafa yapısı sapkınlığa izin vermez.
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2020 14:33
Arkadaşlar bunun Netflix'in kalitesiyle alakası yok ki. HBO max da olsa, Amazon prime da olsa, Disney Plus da olsa ülkemizde yeterince kullanıcı sayısına ulaştığı zaman aynı kaderi paylaşmayacağını söyleyemeyiz. Kafa yapımız ve anlayışımız buna izin vermiyor
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2020 12:43
Hbo türkiyede varmı ileri zekalı? Artı olsa onuda yasaklarlar zaten
Kalan Karakter : 300 Gönder
Spider_hip
Spider_hip 20.07.2020 01:02
Netflix bu ülkeyi hristiyan sandı galiba, hangi dinden olduğunu anlayamamış. Ona göre düzgün davransa sorun olmayacak. Paraya müslüman bir ülkede, doğru insanlara nemalarını vereceksin ki susacaklar görmeyecekler, arada da beleş propaganda isteyebilirler, koyacaksın ayasofya belgeselini tamaaam.
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 21:57
Sen derdetme senin gibiler varken kimse bu ülkenin müslüman oldugunu anlamaz.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 13:46
Hükümetten yalanlama geldi Netflix cephesi sessiz ama geçen aylarda RTÜK denetime girilmesine onay vermişti diye hatırlıyorum, çekilmeyi göze alamazlar 1.7 milyon abone var ve gittikçe artıyor. Cekilirlerse kendileri bilir, millet korsan izler, para kazanmak istiyorlarsa uzlaşacaklar...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2020 10:19
aında defolsun gitsinler mlletin ahlakını kimse bozamaz
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 11:26
ahlak dan yıkılıyo millette zaten. günlük söylemlere insanların birbirlerine davranışlarına bi bak istersen. ahlak dediğin şey tabi senin için bacak arası değilse- gerçi olsa ne farkeder gündelik edilen küfürlerde hep o bölgeden çıkıyor-
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2020 19:51
Hahahaha ahlakını bozamaz derken. Siz nasıl ütopik bir ülkede yaşıyorsunuz merak ediyorum
MK Okuru
MK Okuru 19.07.2020 15:37
Ahlakımız daha ne kadar bozulabilir ki? Elini sallasan hırsız veya dolandırıcıya çarpıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.07.2020 11:19
Üzücü.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Netflix'in Türkiye'den çekileceği iddia ediliyor

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×