1/8

Never Winter Nights - 2. Bölüm

Can Kara
Can Kara 3.06.2010 - 12:31
Bu uzun oyunun geriye kalan kısmının tam çözümü.

Farmlands:
Burada daha çok ek görevlerle ilgili bazı bölümler var. Ana görevi tamamlamak için Relmar’s Journal, Cultists Journal, Vardoc’s Letter’den herhangi ikisinin elinizde olması yeterli. Bunları Aribeth’e götürüp ana görevi tamamlamak için Aarin ile konuşun. Size, birisinin sizi Luskan’a giriş kapısının önünde bekleyeceğini söyleyecektir. Bu yolculuğa çıkmadan önce bu bölgedeki bazı ek görevlere değinelim. 

Bölgenin kuzeybatısında bir kamp göreceksiniz. Bu kampta bir mahkum ile konuşacaksınız. Size bazı bebekleri öldürdüğünü söyleyecektir. Bu kişi konuşmadan sonra size saldıracaktır. Onu öldürün. Malzemleri toplayın. Burada kampın etrafındaki ağaçlıkların içerisinde birçok altın bulabilirsiniz. Daha sonra kuzey doğuya yönelin. Ingo Farm isimli bir yere gireceksiniz. Burada Erik ile konuşun sizden annesinin broşunu (brooch) O’deal isimli kişiden geri getirmenizi isteyecektir.Erik’s Despair isimli görev açılacaktır. Güneydeki çiftlikte yer alan kadından(Constance O’deil) bu broşu geri alabilirsiniz. Bu kadının istediğin parayı hemen vermeyin. Onu biraz zorlayın fiyat düşecektir. Burada ayrıca Pete O’deil ile konuşup bir ek görev daha açabilirsiniz. Peter and The Wolves görevi bu şekilde açılacaktır.Daha sonra broşu Erik’e geri getirin. Haritanın güneyinde bir mağara göreceksiniz. Bu mağaradaki kurtları öldürüp. Pete O’deal’ın yanına dönerseniz. Sizi ödüllendirecektir. Daha sonra haritanın doğusundan Hounted Forest isimli bölgeye geçebilirsiniz. Kurt mağaralarının olduğu yerin ilerisinde bazı dikili taşlar olacaktır. Burada Nova isimli birisi size saldırabilir. Onunla birlikte olan kişileri de öldürün. Onlardan düşecek Letter to Nova notunu alarak South Road: Poor Nova görevini de kapatmış olacaksınız. Haritanın doğusundan Hounted Forest’e geçin.

Hounted Forest:
Burada kuzeybatıda yıkık bir bina göreceksiniz. Burada bulunan bir sandıktan old scroll alacaksınız. Daha sonra güneydoğuda bir Pillar göreceksiniz. Bu pilların üzerinde bazı harfler mevcut. Bu kelimelerin üzerine basarak “Nether Shall Rule” kelimelerini yazın. Bunu yazmanız için old scroll’u incelediğinizden emin olun. Daha sonra pillar’a dokunun bazı seçenekler çıkacaktır. İlk kelimeyi NETHER ikincisini SHALL üçüncüsünüde RULE olarak seçin. Bir portal açılacak ve buradan haritanın en güneydoğusundaki açılmayan bir bölgeye geleceksiniz.Buradan Hounted Crypt bölgesine geçebilirsiniz. Burada birçok zombie ve undead mevcut. Bol Bol experience yapabilirsiniz. Oraya girerseni kapıları açmak için sağdaki ve soldaki kaldıraçları (lever) kullanabilirsiniz. Daha sonra en kuzyede bir mezar göreceksiniz. Burada bir de portal olacak. Etraftaki ganimetleri toplayıp portala girin tekrar Hounted forest bölgesinde yüzeye çıkacaksınız. Forest bölgesinde işimiz bitince doğu çıkışından Charwood bölgesine geçeceksiniz. 

Charwood:
Burada insanlar çok garip görünüyorlar. Bu bölgede Quint ile konuştuktan sonra devam edin. Sol ve sağda birkaç yapı göreceksiniz. Soldakine girip Mobley ile konuşun. Village of Eternal Night görevi açılcaktır. Castle Jhareg hakkında bazı bilgiler verecektir. Dışarı çıkın ve tam karşıdaki binaya girin. Oradaki garip görünümlü adamla konuşun. Onla konuştuktan sonra size saldıracaktır. Üzerinden çıkan Cultist’s journalı almayı unutmayın. (Eğer burada çıkmadıysa daha sonra çıkacaktır.) Daha sonra işiniz bitince doğu çıkışından kaleye geçin. Karşılaştığınız muhafızla konuşun. Ona kapıyı açmasını söyleyin ve kaleye girin.