New Star Soccer 2010

Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Favori takımınızın formasını giymek ister misiniz?
Platformlar PC
New Star Soccer 2010
  • Yapımcı - Yayıncı New Star Games - New Star Games
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Spor,Spor
Merlin Puanı 76
Artılar Bir çok detayın oyun içinde bulunması
Eksiler Grafiklerdeki bir iki hata
Küçük bir çocukken belki de taraftarı olduğumuz futbol takımının formasını giymek hepimizin hayaliydi. O takımı tutan binlerce taraftarın önünde, onların tezahüratları altında top koşturmak. Hele bir de gol attığımız zaman ismimizin binlerce insan tarafından bağırılması anlatılamaz bir duygu diye düşünürdük. New Star Soccer (NSS) bizlere küçük yaşlardan bir futbol takımının idmanlarına çıkıp, A takımına kadar yükselişi yaşatan bir oyun.

Yapım son derece detaylı bir şekilde tasarlanmış. Dünya üzerinde bulunan 90 lig ve kupa, 3.000’den fazla kulüp ve 30.000’den fazla oyuncu yapımın içinde yer alıyor. Gerçek bir futbolcunun hayatında yaşayabileceği ne varsa NSS’ye dahil edilmiş. Kumardan at yarışına, dopingden sıkı çalışılan idmanlara kadar her şey oyun içinde mevcut durumda. Hatta özel hayat kontrolü, evlilik, çocuk, partiler ve birçok hayat unsuru yapımda bulunuyor. Kendine özgü yetenekler ve yetenek gelişimi için antrenmanlar ve antrenmanlar sırasında hareket özgürlüğü bulunuyor. Zaten en önemli noktalardan birisi yapılan idmanlar. Ne kadar sıkı idman yaparsak, takım içinde yükselişimiz ve kendimize forma şansı bulmamız çabuklaşıyor. Ayrıca, yağmur, sis, kar gibi değişik hava koşulları ve stadyumun bulunduğu yerdeki iklime göre duyarlılık gösteriyor. Oyun esnasında hayatınızı etkileyecek birçok seçim yapabiliyorsunuz. Transfer teklifleri bunların en başında geliyor. Size gelen bir teklifi iyi değerlendirmeli ve ona göre kabul etmelisiniz.

Antrenmanı kaçırmamam lazım

NSS’nin menü ekranı basit bir şekilde tasarlanmış. Arka planda sürekli dönen ve üzerinde NSS 2010 yazan bir futbol topu ve sağ köşede New Game, Load Game, Quick Match ve Replays olmak üzere dört bölümden oluşan bir menü ekranı karşımıza çıkıyor. Sağ alt köşede ise küçük butonlar halinde oyunun sitesi, forum, ayın golleri, güncellemeler ve müzik olmak üzere alt bölümler yer alıyor.

New Game bölümüne girdiğimizde ise yapımın başlangıca ilk adımı atmış oluyoruz. Burada oyuncumuzun adını, soyadını, yaşını, oynayacağı takımı, favori takımını, giyeceği forma numarasını ve özelliklerini ayarlıyoruz. Oyuncunun özelliklerini ayarlarken yapımın bize sunduğu bazı puanlara göre çoğaltma yapıyoruz. Burada önemli olan unsurlardan biri de bizi öne çıkartabilecek özellikleri yüksek tutmak. Bu bölümden sonra artık seçtiğimiz takımın kadrosunda yer alıyoruz, ama önemli olan antrenmanlara ve hayatımıza dikkat ediyor olmamız. Yapımda enerji içeceği, ilaç ve alkol satın alabiliyoruz. Eğer çok fazla alkol alırsanız kadroya girmeyi unutun. Çünkü önceden de bahsettiğim gibi NSS oldukça detaylı.

Bu formanın hakkını vermem lazım!

NSS 2010’un grafiklerinin çok başarılı olduğunu söyleyemeyiz. Oyuncu ekranında kare kare gelen görüntü biraz heves kırsa da, eğlenceli olması yapımın grafiklerinin çok fazla göze batmamasını sağlıyor. NSS, Sensible Soccer gibi oynanışı tepeden çekim sağlıyor. Kamera bu versiyonda biraz daha hareketli. NSS, 360 derecelik değişebilen bir kamera açısına ve eski versiyonlardan farklı olarak 3B maç motoruna sahip.

Oynanabilirlik açısından kontroller kötü sayılmaz. Ancak oyuncuları koşturamamak dezavantaj. Kontrol sizdeyken ayaklarınızın altında çıkan oku, pas atacağınız yere çevirerek orada bulunan takım arkadaşınıza pas atıyorsunuz. Şut çekerken de aynı pas atarken yaptıklarınızı yapıyorsunuz.

Zafere giden yol engebelidir

Yapım sadece bir kulübün futbolcusu olup o kulüpte yükselmeyle geçmiyor. İsterseniz Quick Match bölümüne girerek istediğiniz takımı seçip onunla maç yapabilirsiniz. Yalnız NSS içinde bulunan takımların ve futbolcuların isimleri gerçek değil. Örneğin; İtalya liginden bulunan takımların isimleri Foorentina, Javentus şeklinde yazılmış.

Sonuç olarak yapım, bazı eksilerinin yanı sıra eğlenceli ve detaylarla dolu olmasından dolayı tercih edilebilir. FIFA ya da PES’den biraz kafayı kaldırıp diğer futbol oyunlarına bir göz atayım diyorsanız yapımı oynamanızı tavsiye edebilirim.
Yorumlar 30
MK Okuru
MK Okuru 27.02.2024 23:45
Kalan Karakter: 300 Gönder
New Star Soccer 2010
İlginizi Çekebilir