1/2

NFL Street

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
Üzerinizde ne kadar koruyucu kıyafet varsa, hepsini camdan aşağı atın. "NFL Street" oynamaya gidiyoruz.
Platformlar PlayStation 2
NFL Street
  • Yapımcı - Yayıncı EA Sports Big - EA Sports
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
Merlin Puanı 80
Artılar Kaliteli grafikler. Oyuna son derece yakışan müzikler.
Eksiler Defans yapmak çok zor. Belli bir süre sonra ezbere oynamaya başlıyorsunuz.

Denenmemiş tarzda oyunları hayata geçirmeyi kendine hedef seçen EA BIG’in son oyunlarından biri olan NFL Street, adından da anlaşılacağı gibi, sokakta oynanan bir “Amerikan Futbolu” oyunu. Yedişer oyuncudan oluşan takımlarla, gerek gerçek futbolcularla, gerekse sokak futbolcuları ile, kora kor mücadeleye girişilen bir oyun.

“Kural Kitabı” mı ? O da ne ?

Türk insanına biraz yabancı olan bir oyundur, “Amerikan Futbolu”. Hatta çoğu oyuncu kurallarını bilmediğinden ya da ilgisini çekmediğinden, hayatında hiç NFL oyunu oynamamış bile olabilir. Ancak bu kez karşınızda öyle bir oyun var ki, bu oyun Amerikan Futbolu’nu size sevdirmekle kalmayıp, game pad’leri elinize bile yapıştırabilir. Çünkü oyun, NFL’in resmi kurallarının hemen hiç birini içermiyor. Dolayısıyla, “NFL’in resmi kurallarını öğrenmem gerek” diye düşünmenize gerek yok. “Nasıl yani! Kural içermeyen futbol oyunu mu olur?“ demeyin. Oyun, “sokak futbolu” olunca, kural olmaması da, son derece doğal olmalı öyle değil mi? Söylesenize, hanginiz mahalle arasında top oynarken tüm kurallara sadık kaldınız? (Üç korner bir penaltı :) Açık konuşmak gerekirse, oyunu benzerlerinden ayıran ya da daha güzel yapan da, bu “kural dışı”lık.

Genel oynanış olarak bakıldığında oyun pek kolay sayılmaz. Özellikle yeni oyun oynamaya başlamış oyuncuları, zorlu bir alışma süresi bekliyor. Çünkü oyun boyunca seri olmalı, özel stil hareketlerini yerinde ve zamanında yapmalısınız. Oyunun en zor yanı defans kısmı; defans yapmak oldukça zor, tabi takımınızı güçlü ve kalıplı oyunculardan kurarsanız defans olayı kolaylaşıyor ancak sıra hücuma gelince bu iri ve cüsseli arkadaşlarımız biraz hantal kaldıklarından tekleyebiliyoruz. Aslında yapılması gereken basit, “en iyi defans hücumdur” misali hücumu kuvvetli oyuncularla oynayarak, yediğinizden fazla sayı atmaya çalışmak en iyisi. Anlaşılacağı üzere takımınızı oluşturan elemanları çok dikkatli seçmek gerekiyor. Her oyuncunun kendine has özellikleri, artıları ve eksileri var. Mühim olan takımı oluşturan yedi kişiyi birbirlerinin açıklarını kapatacak şekilde seçmek.

Oyunun en önemli modlarından biri olan“NFL Challenge”da kendinize bir takım seçip uzun bir lig maratonuna çıkıyorsunuz. Bu modda asıl önemli olan, bir takımla başlayıp, takımınızı ve oyuncularınızı geliştirdikten sonra, arkadaşlarınızla ya da imkanınız varsa online bağlantı ile rakiplerle kapışmak.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×