1/2

NHL 11

Özgür Yıldız 22.09.2010 - 13:38
Kırılacak tek şey sopalar değil
Platformlar PlayStation 3, XBox 360
NHL 11
  • Yapımcı - Yayıncı EA Sports - EA Sports
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Spor
Merlin Puanı 90
Artılar Artan lig sayısı. Grafikler her zamanki gibi güzel. UHL modu.
Eksiler Yapay zekada bazı problemler var.
Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde yeni yeni ilgi çekmeye başlayan Amerikan Futbolu’nu konu alan Madden NFL 11’i incelemiştik. Bu tarz sporlar, ülkemizde yavaş yavaş ilgi görmeye ve ligleri kurulmaya başlıyor. Buz Hokeyi de bu sporlardan. Ülkemizde 1991’de kurulan Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu ve 1993’te kurulan Türkiye Buz Hokeyi Süper Ligi çerçevesinde Buz Hokeyi çalışmaları devam ediyor.
 
EA Sports’un uzun soluklu serilerinden biri olan NHL, bu sene de karşımıza Xbox 360 ve PS3’te karşımıza çıkıyor. TV’de izlediğim Disney yapımı olan “The Mighty Ducks” adlı filmle başlayan buz hokeyi ilgim, NHL serisinin de katkısıyla katlanarak büyüdü. 94’ten beri takip ettiğim NHL serisi, özellikle EA Sports’un oyunlarında getirdiği yeniliklerle her zaman öncü olmuştur. NHL 11 de yine seriye yepyeni özellikler getiriyor. Daha iyi kontroller, daha akıllı bir yapay zeka...
 
Buz gibi hokey
 
Genel olarak geçtiğimiz senenin modları, NHL 11’de korunmuş. Yeni bir mod olarak Hockey Ultimate Team ekleniyor. Bu modda oyundaki resmi oyunculardan seçtiklerimizle bir takım yaratıyoruz. Sonrasında ise ister bilgisayarla, isterseniz EA Sports’un Ultimate Hockey League’i vasıtasıyla diğer oyunculara karşı çevrimiçi olarak bağlanıp maç yapabiliyorsunuz. Bu mod biraz olsun daha önce Madden NFL’de karşılaştığımız kart toplama ve arcade tarzda bir oyun moduna benziyor.

NHL 11
 
Başarılı olduğunuz zaman kazandığınız disklerle (puck) birlikte çeşitli kartlar alabiliyorsunuz. Bu kartlarla birlikte koçlar, stadyumlar, yeni yetenekler gibi özellikler kazanabiliyorsunuz. Bu kartları satabiliyor ya da açık arttırmaya koyabiliyoruz.
 
Bu seneki oyuna eklenenler bununla da bitmiyor. Kanada Hokey Ligi de oyuna eklenmiş ve tamamen lisanslı. Yani artık “Be a Pro” modunda illa NHL takımlarından başlamanız gerekmeyecek. “Be A GM” modunda yapay zekaya iyileştirilmelere gidilmiş.