NIER

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
Karanlık dünyada bir umut ışığı...
Square Enix’in yayıncısı olduğu NIER, Cavia’nın ellerinden çıkacak olan bir oyun. Kimdir bu Cavia dersek, aslında oyun dünyasına hiç de yabancı olmayan bir firma. Hatta X360, Wii, PSP ve PS2 gibi farklı platformlarda geliştirdikleri birçok yapımları da var. Bunların arasında Bullet Witch, Naruto: Uzumaki Chronicles 1-2, Ghost in the Shell: Stand Alone Complex ve RE serisi için yaptıkları Resident Evil: Dead Aim ile The Umbrella Chronicles yer alıyor. Şu anda da Resident Evil: The Darkside Chronicles’ı da geliştiriyorlar. Şimdilik RE’yi geride bırakıp, NIER da tam olarak neymiş, asıl ona bakalım.

Değişmez yazgı

Yapımda hastalığa yakalanmış kızı için, çare bulmaya çalışan bir babayı canlandırıyoruz. Unutulmuş sırlar ve yıkıcı etkileri olan bir hastalık…
Konu belki en başta klişe gelebilir, fakat senaryo giderek daha da ayrıntılı bir hale gelecek. Black Scrawl denilen bir virüs var ve bu illet hastalığın kaynağı. Yönettiğimiz karakter, yapımcıların belirttiği üzere sert ve acımasız biri. Hiç taviz vermiyor. Karakterimiz kadar NIER’ın geçtiği dünya da bir kadar karanlık diyebiliriz. Aslında içinde bulunduğumuz diyarda Square Enix imzalı bir stil hakim olacak, ama bir kadar çekiciliği yanında barındırdığı karanlığı da oyunda görebileceğiz.

NIER
"Yapımda hastalanan kızı için çare bulmaya çalışan sert bir karakteri canlandırıyoruz."

Yapımda aksiyon ön planda olacak. Gölgelerde saklanıp saldıranlardan, farklı çeşitlerde birçok düşmanla kapışacağız. Bu durumlarda büyük kılıcımız imdadımıza yetişecek. Rakiplerimize dalacağız, aynı anda birden fazla düşmanla kapışacağız. Karakterimiz birbirini izleyen zincirleme ataklardan oluşan kombinasyonlara sahip. Bu sayede farklı çeşitlerde varyasyon saldırılar yaratacak. Farklı silahları da kullanabileceğimiz söyleniyor. Tabii ki sadece tüm hepsi kesip biçme işlemiyle bitmiyor. Büyü yeteneğimiz de olacak. Büyü güçlerimizi açıp, bunları rakiplerimize üstünlük kurmak ve hatta tabiri caizse ezmek için kullanacağız. Uzaktaki veya yakınımızdaki bir rakip fark etmeden, üstün güçlerimiz yardımımıza koşacak. Mesela bir ateş topuyla karşımızdakileri yakabileceğiz.

Kanla yazılmış kader

NIER’da biraz RPG elementleri de bulunacak, ayrıca oyunun hızlı bir oynanışa sahip olacağı söyleniyor. PS3 ve X360 platformlarında yayınlanması planlanan NIER’ın görsel yönünün de üstünde duruluyor. Yapımda grafikler tatmin edici düzeyde olacak. Bakalım farklı platformlarda, değişik türlerde oyunlar yapan Cavia bu işin altından kalkabilecek mi? Bunun cevabını 2010’da öğreneceğiz. Ayrıca NIER, Cavia’nın PS3’e çıkaracağı ilk oyun olma özelliğini de taşıyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 17.05.2022 18:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
NIER

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×