1/2

Nier

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Virüslerin kararttığı dünya
Aksiyon tarzında, kesintisiz kombolar yapabildiğimiz, devasa yaratıklarla savaştığımız yapımlar, birçok oyun severin vazgeçilmezleri arasındadır. Bu türe örnek olarak verilecek en önemli isimlerin başında, kuşkusuz God of War ve Devil May Cry geliyor. Vurdulu kırdılı bu türe, şimdi yeni bir üye katılıyor. Cavia firması tarafından geliştirilen, Square Enix tarafından dağıtımı üstlenilen Nier, aksiyon ve RPG türüne ilgi gösteren oyun severleri mutlu edecek gibi gözüküyor.

Cavia firmasını ilk defa duyuyor olabilirsiniz. Ancak, bu size oyunun kötü olacağını düşündürmesin. Cavia, Resident Evil:Dead Aim ve The Umbrella Chronicles’a imza atmış bir ekip. Tabii burada öne çıkan isim Square Enix. Nier’in tanıtım aşamasında Cavia’dan çok Square Enix’in ismi duyuluyor.

Nier


Her şey kızı için
Lafı çok fazla uzatmadan Nier’in konusundan biraz bahsedeyim. Black Scrawl adlı virüsün, insanların hayatını mahvettiği bir dünyada yaşayan başkahramanımız Nier, kızı Yonah’ın da bu virüsü kaptığını öğreniyor ve hastalığına çare bulmak, aynı zamanda da dünyayı bu virüsten kurtarmak için yollara düşüyor. Aslında konu biraz klişe gibi görünüyor. Bu yüzden oyunun sıkıcı olacağını düşünenler olabilir. Ancak, yapımın arkasında Square Enix gibi bir isim olunca, ürünün bizi sıkıp - sıkmayacağı konusunda durup yeniden düşünmek gerekiyor.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×