1/2

Ninja Blade

Barış Terun
Barış Terun 3.06.2010 - 12:31
Tokyo'da elimizde katana ile mutant avına çıkıyoruz!
Platformlar XBox 360
Ninja Blade
  • Yapımcı - Yayıncı From Software - Microsoft
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 78
1 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%80
Artılar Ara videolar, eğlenceli kılıç kullanımı, keyifli savaşlar
Eksiler Klişe konu, bazı teknik sorunlar
Yıl 2015, küçük bir kasaba, bilinmeyen bir gücün saldırısına uğradı. Kurtulanlar hükümet gözetimindeki bir tesiste araştırılıyorlar. Bir enfeksiyon kapmış olabilirler mi? İnsanlık tehlike altında mı? Alpha-Site adı verilen tesis, birçok saldırıya karşı muhteşem bir koruma sağlıyor. Ama gördüklerime dayanabileceğini sanmıyorum. Sağ kalanlarda bir tuhaflık var. Artık yemeklerini çiğ yiyorlar, özellikle etleri!

Araştırmacılarımız bunun nedeninin “Alpha-Worm” olduğunu söylüyorlar. Doktor değilim, fakat eminim ki tedavi edilemez. Geleneksel ilaçlar işe yaramıyor. Virüs güçleniyor. Sağ kalanların genleri mutasyon geçirmeye başladı. Bu tuhaf uzantılar da neyin nesi? Aptal bilim adamları. Onları kontrol edemeyeceğiniz şeylerle oynamayın diye uyarmıştım, ama oynadılar. Virüs bilim adamlarına saldırıyor. Ancak birkaç tanesi kurtuldu. Onlar da hastalık kapmışlar. Ordu geliyor ve tüm tesisi yok etmeyi planlıyorlar. Virüs çok yayıldı, bunun işe yarayacağını sanmıyorum. Hükümet paniğe yol açmamak için, virüsün varlığını saklıyor. İş bir kez daha bize düşüyor. Biz G.U.I.D.E takımıyız. Hükümet bu işin önünü kesebileceğimize emin. Ben kim miyim? Adım Ken ve virüse karşı bağışıklığım var. Modern zamanların ninjasıyım. Her şey artık başlasın! Kaderimizi biz çizeceğiz!


Ninja Blade
"-Senin gibi dişi çürümüş yaratıklara kılıçla kanal tedavisi yaparım!"

Zamane ninjası

Eğer bir oyun; size pembe taytlar giydirip, ucube sürülerini avlama fırsatı veriyorsa, genelde pek ciddiye alınmaz. Evet Ninja Blade de bu tarz bir oyun, ama bu türün zirvesinde kolayca yer edinebilecek özelliklere sahip. Bununla da kalmayan yapım, müthiş bir eğlence sunuyor. Ken, Ninja Blade’in kılıç ustası ve esas oğlanı. Müthiş akrobatik yetenekleri ile Devil May Cry’daki Dante’ye benzeyen bir karakter. Eğlence faktörünü artıran baş etken oluyor. Havada sörf yapıyor, motosikletle parendeler atıyor. Öyle ki Ninja Gaiden’daki Ryu bile gıpta edebilir.

Ninja Blade
"Motosiklet üzerinde aksiyon dolu sahneler yaşıyoruz."

Ninja Blade anlaşılan, molalarda da TV’den gözünüzü ayırmamanızı istiyor. Demolar başarılı ve video kaliteli. Profesyoneller tarafından tasarlandığı her hattıyla belli oluyor. Videolar için bir adım ileriye gidip, God of War serisinden beri gördüğümüz en heyecan verici videolar olduğunu söyleyebiliriz. Devil May Cry’daki müthiş aksiyon çeşitliliği, ne yazık ki yapımda mevcut değil. O kadar fazla combo ya da gelişme yolu yok. Ancak elimize iki kılıç alıp mutant avlamak, Drizzt Do’urden benzeri akrobatik hareketler yapmak keyifli. Oyun size biraz kolay gelebilir, fakat en zor seviyeye ayarlarsanız, rekabet zevk verecektir.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×